Z rynku FMCG

Netto dołącza do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas

Środa, 01 grudnia 2021
Sieć sklepów Netto dołącza do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Każdy klient sieci może wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie i wspomóc najbardziej potrzebujących, robiąc zakupy w wybranych sklepach Netto w dniach 3–4 grudnia.
„Tak. Pomagam” Caritas to kolejna już inicjatywa, w której udział bierze sieć sklepów Netto, a której celem jest pomoc najuboższym w przedświątecznym okresie.

– W naszej codziennej działalności nie zapominamy o najuboższych, wspomagając ich poprzez uczestnictwo w różnych inicjatywach – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. – Pomoc ta jest szczególnie ważna podczas przygotowań do Bożego Narodzenia i w czasie samych Świąt. Dlatego dołączamy do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam” realizowanej przez Caritas. Mamy nadzieję, że nasi klienci licznie się do niej przyłączą.

Jak pomóc?

Aby wziąć udział w zbiórce, wystarczy robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, kupić dodatkowe produkty, a następnie umieścić je w ustawionych w sklepach koszykach Caritas.

W ramach inicjatywy zbierana jest żywność o długim terminie ważności.

Inicjatywę można wspomóc także wysyłając smsa o treści PACZKA na numer 72052 (koszt 2,46 PLN z VAT).

Zbiórki odbędą się w dniach 3–4 grudnia br.

Gdzie?

W inicjatywie uczestniczy ponad 40 placówek Netto. Ich pełną listę można znaleźć TU.

Sieć Netto zaprasza do uczestnictwa!

Netto regularnie uczestniczy w zbiórkach żywności, do których zaprasza także swoich klientów. Zaledwie tydzień temu klienci sieci wspierali podczas zakupów Federację Polskich Banków Żywności. Z kolei w październiku – w związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem – w dyskontach Netto organizowane były zbiórki w ramach inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża.

netto_aktualnosci_banki_caritas_01.jpg

tagi: sieć sklepów , Netto , ogólnopolska zbiórka żywności , Caritas , rynek spożywczy , kampania , święta , przemysł spożywczy ,