Wiadomości

"Poradnik młodych ratowników Ziemi" dostępny w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu

Środa, 17 listopada 2021
Na zdjęciu do lewej: Bogumiła Magdziarek, Dyrektor  Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu oraz Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska
"Poradnik młodych ratowników Ziemi" autorstwa Tomasza Samojlika został wrześniową Książką Miesiąca PWN. Dzięki firmie Hochland Polska, Partnerowi Wydania, książka ze wspaniałym przekazem dla najmłodszych czytelników dostępna jest także w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu.
Wydana w sierpniu publikacja zdobyła już na rynku wydawniczym ogrom bardzo pozytywnych recenzji! Poradnik to przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie obrazkowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią i ekologią.

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. Książka objaśnia terminy z dziedziny ekologii i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Ukazuje to, co już wiemy o funkcjonowaniu życia i to, czego dowiedzieliśmy się o pozytywnym i negatywnym aspekcie obecności naszego gatunku na Ziemi: na bazie rysunków, schematów, komiksowych sekwencji, infografik dostosowanych do odbiorcy w wieku szkolnym. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci od lat 7.

- Hochland Polska z radością angażuje się w różnego typu inicjatywy mające na celu promowanie postaw proekologicznych, edukację i dbałość o środowisko naturalne. Tym razem firma została Partnerem Wydania „Poradnika młodych ratowników Ziemi” PWN autorstwa Tomasza Samojlika. – podkreśla Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.
 
W misji i strategii działań Hochland Polska aktywności na rzecz zrównoważonego rozwoju zajmują niezwykle ważne miejsce. Realizowane są one zarówno w ramach organizacji (np. poprzez proekologiczną optymalizację procesów czy opakowań), jak i w inicjatywach zewnętrznych. Budowanie właściwych postaw w duchu dbania o naturę najlepiej realizuje się poprzez edukację – kreatywną, nowoczesną, zachęcającą do poznania eko wyzwań i możliwości.

PoradnikMlodychRatownikow.jpg

Na zdjęciu do lewej: Bogumiła Magdziarek, Dyrektor  Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu oraz Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska

Hochland Polska działa na polskim rynku od ponad 25 lat i jest liderem w kategorii serów. W Polsce znajdują się dwa zakłady produkcyjne – w Kaźmierzu i Węgrowie, a także biuro w Poznaniu. Hochland, Almette, Valbon, SimplyV to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się szeroka gama produktów, z różnych kategorii, dostępna także dla rynku HoReCa. Wszystkie produkty z oferty Hochland wyróżnia doskonały smak i najwyższa jakość, dzięki najlepszym surowcom i technologiom. Więcej informacji dostępnych jest na www.hochland.pl


tagi: Poradnik młodych ratowników Ziemi , Biblioteka Publiczna , Centrum Kultury w Kaźmierzu , przemysł spożywczy ,