Kampanie i Promocje

Nasze polskie tak kultowe! – marka Duda rusza z nową kampanią

Wtorek, 19 października 2021
Smak wędlin to jeden ze znaków rozpoznawczych polskiej kuchni. Marka Duda, od 30 lat obecna na rynku, podkreśla jego rolę w nowej kampanii reklamowej linii produktów „Nasze Polskie”. Seria humorystycznych spotów od 18 października już na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych.
O tym, jak zaskakujące skutki może przynieść odmowa poczęstunku polskimi wędlinami przekonują się bohaterowie kampanii produktów Duda „Nasze Polskie”. Marka rusza w ten sposób z nową platformą kreatywną pod hasłem „TAK KULTOWE”.

- „Nasze Polskie” to produkty oddające charakter rodzimych wędlin, z których jesteśmy dumni. Zależało nam, by opowiedzieć o tym w humorystyczny, nieszablonowy sposób, stąd seria niefortunnych, wręcz absurdalnych zdarzeń będących efektem odmowy skosztowania polskich kiełbas – mówi Marietta Stefaniak, członek zarządu ds. strategii i rozwoju spółki Silesia, właściciela marki.

Produktowymi bohaterami kampanii są kiełbasy myśliwska i żywiecka. – Jak wynika z badań Nielsena, myśliwska Dudy to najchętniej wybierana myśliwska w Polsce, od teraz dostępna także w wersji plastrowanej oraz przekąskowej – jako kabanos myśliwski. Z kolei żywiecka to duma i symbol jednego z pięciu naszych zakładów produkcyjnych, który specjalizuje się w produkcji kiełbas suchych, oczywiście dostępna zarówno w batonie, jak i w plastrach – do-daje Marietta Stefaniak.

Reklamowane plastrowane wędliny opakowane są (jako pierwsze i jedyne w kraju) w nowo-czesną folię z powłoką antybakteryjną z jonami srebra. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i funkcjonalność produktów. Innowacyjne opakowania to odpowiedź Silesii na jeden z tren-dów konsumenckich, który zyskał na znaczeniu w czasie pandemii koronawirusa.

- Linia „Nasze Polskie” to dzisiaj już kilkadziesiąt produktów z kluczowych kategorii, głównie wieprzowych. Jak wynika z badań, konsumenci kojarzą ją głównie z polskimi, wysoko jako-ściowymi oraz smacznymi produktami, co podkreślamy w rozpoczętej właśnie kampanii – dodaje Stefaniak.

Kampania emitowana będzie w największych stacjach telewizyjnych, programach tema-tycznych oraz na platformach VOD. Zgodnie z koncepcją marketingu 360° kampania prowa-dzona będzie również w mediach społecznościowych, portalach internetowych, prasie i formatach POS.

Konsumenci już teraz mogą znaleźć wędliny Duda Nasze Polskie na półkach największych sieciach handlowych w Polsce, w handlu detalicznym oraz na platformie Allegro.

Wśród produktów marki Duda znajduje się m.in. kultowa pasztetowa, która jest liderem w swojej kategorii w Polsce, najczęściej wybieranym przez konsumentów. Całe portfolio marki Duda oferowane jest zarówno w kanałach handlu nowoczesnego, jak i tradycyjnego.tagi: Duda , kampania , mięso , wędliny , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , przemysł spożywczy , Nasze Polskie ,