Wiadomości

DIAGEO otwiera nowy magazyn w Rumunii

Poniedziałek, 27 września 2021
DIAGEO, światowy lider w dziedzinie napojów alkoholowych — i właściciel takich marek jak Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys, Guinness — oraz operator logistyczny FM Logistic otwierają nowy skład podatkowy w miejscowości Dudestii Noi, niedaleko Timisoary w Rumunii. Będzie on obsługiwał 12 rynków: Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Węgry, Macedonię, Czarnogórę, Serbię, Słowenię, Mołdawię, Czechy, Rumunię i Słowację. Będzie też jednym z największych magazynów Diageo w Unii Europejskiej i największym w Europie Wschodniej.
„Nowy obiekt stanie się kluczowym hubem dystrybucyjnym napojów alkoholowych w regionie. Otwarcie magazynu w Timisoarze przyczyni się do znacznego skrócenia czasu dostaw zamówień. Średnio DIAGEO zredukuje czas realizacji zamówień we wszystkich 12 krajach z 28 do 2 dni, czyli o 93%” – powiedział Michael Holm, General Manager Diageo Eastern Europe.

Nowy magazyn jest wynikiem owocnej współpracy z firmą FM Logistic, która prowadzi w Timisoarze multiklienckie centrum logistyczne o powierzchni 50 000 m2, Powierzchnia magazynowa FM Logistic zostanie powiększona, a roczny wolumen składu podatkowego przekroczy 30 000 palet.

„FM Logistic z dumą wspiera rozwój Diageo w Europie Wschodniej, udostępniając swój nowy skład podatkowy napojów alkoholowych w Rumunii" – powiedział Alexander Pavlov, Country Manager FM Logistic Romania.

Rocznie do i z nowego magazynu będzie przesyłane około 12,6 mln litrów (i ponad 20 mln butelek). Obiekt wyposażony jest w system Global Diageo Track&Trace (zwany GTTS), który pozwala Diageo śledzić każdą butelkę od momentu produkcji aż do dotarcia do dystrybutorów w poszczególnych krajach. Dystrybutorzy z kolei mogą śledzić każdą butelkę w jej dalszej drodze aż do konsumentów.
tagi: DIAGEO , magazyn , Rumunia , alkohole , rynek spożywczy , logistyka , transport , FMCG , Johnnie Walker , Captain Morgan , Baileys , Guinness , FM Logistic ,