Wywiady

Trzy pytania do Irminy Ochenkowskiej, Prezes Zarządu Browary Regionalne Jakubiak

Poniedziałek, 09 sierpnia 2021 HURT & DETAL Nr 08/186. Sierpień 2021
Trzy pytania do Irminy Ochenkowskiej, Prezes Zarządu Browary Regionalne Jakubiak kieruje Monika Kociubińska.
Na których markach obecnie skupiają swoje działania Browary Regionalne Jakubiak?

Browary Regionalne Jakubiak, w skład których wchodzi flagowy browar w Ciechanowie, na północnym Mazowszu, zajmują się głownie produkcją piwa pod marką Ciechan. Na obecną chwilę marka w swoim portfolio posiada piętnaście rodzajów piwa, wśród których prym wiodą Ciechan Wyborne oraz Ciechan Miodowe. Ostatnio duży udział wśród piw smakowych zdobywa także Ciechan Malinowe. Z kolei latem uznaniem cieszy się Ciechan Shandy ze względu na swój orzeźwiający smak i niską zawartość alkoholu. Dla smakoszy polecamy piwa AIPA oraz Portery. W naszej ofercie posiadamy również wariant bezalkoholowy Ciechan 0,0%. W browarze Ciechan produkujemy także whisky. Najstarszy destylat Whisky Jakubiak ma 8 lat. Jest to single malt o zawartości 40% alk.

W związku z tym, że posiadamy piwo i destylat nie mogliśmy się powstrzymać, by nie odtworzyć receptury Porterówki – jest to likier na bazie portera grudniowego o zawartości 30% alk., imponująco opakowany wraz z dwoma kieliszkami.

Wszystkie produkty można zarezerwować na stronie: www.piwo-online.pl.

Jakie nowości ostatnio pojawiły się w portfolio?

Reaktywowaliśmy napój słodowy „Krzepiak” dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, dystrybuowany przez RadixBis. „Krzepiaka” pozwoliliśmy sobie określić mianem bomby witaminowej, ponieważ ilość manganu w 100 ml jest podobna jak w 100 g brokułów, a selenu tyle co w ciemnym pieczywie. Wzorując się na dawnych recepturach udało nam się odtworzyć technologie napoju, który jest w pełni naturalny i bardzo odżywczy.

Przed pandemią opracowaliśmy technologię piwa z guaraną i nazwaliśmy go FIT Beer z guaraną. Piwo to posiada niską zawartość alkoholu 3,6%, węglowodany 3,49 g/100 ml w tym cukry 0,16 g/100 ml, 35,5 kcal/100 ml.

Które produkty z portfolio polecają Państwo na okres wakacyjny?

Oczywiście wszystkie! Sądzę, że każdy wymagający i szukający wyśmienitego smaku dla podniebienia znajdzie w naszym portfolio swój ulubiony. Czas wakacji ma kojarzyć się przyjemnie i radośnie, a nasze produkty wpisują się w scenariusz imprez nie tylko na powietrzu, w gronie znajomych, ale też na wieczór z książką lub podczas dobrego filmu. Ja preferuję w ciągu dnia piwa lekkie smakowe, ale uwielbiam lagery. Wieczorem zaś porcja Whisky Jakubiak.tagi: Irmina Ochenkowska , Browary Regionalne Jakubiak , wywiad , produkcja , piwo , alkohole , sprzedaż , handel , trendy , innowacje ,