Kategorie produktów

Domowe SPA

Czwartek, 10 czerwca 2021 Autor: Anna Pańczyk, HURT & DETAL Nr 06/184. Czerwiec 2021
Pięknie pachnące płyny i sole do kąpieli, balsamy nadające miękkość skórze i maseczki sprawiające, że nasza cera nabiera życia… To idealny przepis na „domowe” SPA. Jakich produktów użyć? Które z nich rozpieszczą naszą skórę?
Domowe rytuały piękności to nie tylko chwila dla ciała, ale także ukojenie codziennych nerwów i pretekst do tego, aby na chwilę zwolnić. Taki moment przyda się każdemu, szczególnie po trudnych miesiącach pandemii. Podczas domowego relaksu możemy puścić wodze fantazji. Kremy, maseczki, peelingi, ale także świece, olejki eteryczne oraz pachnące balsamy – jest z czego wybierać!

Domowa odnowa

Po miesiącach pandemii warto zafundować sobie nieco relaksu. Domowe SPA to nie tylko regeneracja dla ciała, ale także ukojenie dla umysłu. Warto zadbać o to, aby w tym czasie nie myśleć o niczym, to ma być chwila dla siebie bez wyrzutów sumienia! W utworzeniu niepowtarzalnej atmosfery relaksu pomogą świecie zapachowe albo aromaterapeutyczne, przygaszone światło, ulubiona muzyka, ale także wyciszony telefon. Gdy atmosfera sprzyja umysłowi, czas na pielęgnację ciała!

Domowe SPA twarzy warto rozpocząć od oczyszczenia skóry (tonikiem, płynem micelarnym lub pianką do czyszczenia twarzy). Następnie robimy peeling – nawet w przypadku suchej skóry warto zdecydować się na ten krok, ponieważ wpływa na późniejsze, lepsze działanie kremu lub maski. A po peelingu maseczka. Maska w kremie lub w płachcie, o działaniu nawilżającym, kojącym, przeciwzmarszczkowym – wybór jest ogromny! Dobrym uzupełnieniem domowego SPA może być serum stosowane na noc. Jest to kosmetyk bardziej skoncentrowany niż krem, a co za tym idzie działa kompleksowo wnikając głębiej w strukturę skóry.

Jednak domowe SPA to nie tylko maseczki i peelingi. Cały proces możemy rozpocząć już od relaksującej kąpieli. Pachnące płyny i żele do kąpieli, sole o właściwościach nawilżających, balsamy do ciała, które nadadzą skórze miękkości – to produkty, które pozwolą na domowy relaks codziennie!

W sklepach małoformatowych w 2020 roku kategoria środków do kąpieli odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 10% w porównaniu do poprzedniego roku. „Liderem w wartości sprzedaży środków do kąpieli (płynów, olejków, soli) w 2020 roku był PZ Cussons z marką Luksja. Istotne znaczenie w wartości sprzedaży tej kategorii mieli także Global Cosmed z marką APART i Delko z marką Blue” – wylicza ekspertka CMR, Katarzyna Cieślik.

Domowe SPA to chwila relaksu dla ciała i umysłu. Maseczki, peelingi, kremy, pachnące balsamy, płyny i sole – przy doborze produktów ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Producenci proponują coraz ciekawsze rozwiązania jak superfood w preparatach czy wielofunkcyjne kosmetyki. Warto od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę domowej odnowy, ponieważ zadbane ciało to zdrowe ciało!

Anna Pańczyk
Redaktor


tagi: domowe SPA , kosmetyki , produkty , płyny , sole do kąpieli , balsamy , maseczki , sprzedaż , handel , konsument ,