Wiadomości

Animex Foods najlepszym pracodawcą w czasach pandemii

Piątek, 07 maja 2021
Animex Foods, będący krajowym liderem sektora spożywczego, otrzymał tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce w czasach pandemii COVID-19. Ranking został przygotowany przez tygodnik Wprost.
W badaniu uwzględniono aspekty kluczowe w ochronie pracowników, takie jak stabilność zatrudnienia i poziomu płac, zabezpieczenie przed zakażeniem, a także środki włożone w walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Animex Foods został doceniony m.in. za ochronę pracowników przed koronawirsuem, brak zwolnień w czasie pandemii, dodatkowe zatrudnienie osób, podwyższanie pensji, a także wprowadzenie specjalnej nagrody dla załóg z tytułu frekwencji podczas pandemii.

- Jest nam niezwykle miło z powodu zwycięstwa w tak istotnym i prestiżowym rankingu. Od pierwszych sygnałów o pojawieniu się koronawirusa w Polsce rozpoczęliśmy szeroko zakrojony projekt przygotowania całej organizacji na to, co miało nadejść. Zdefiniowaliśmy potencjalne zagrożenia i wdrożyliśmy specjalne procedury prewencyjne tam, gdzie występowało ryzyko zakażenia. Naszym nadrzędnym celem była ochrona pracowników, ich zdrowia i zatrudnienia. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach mogliśmy docenić odpowiedzialną postawę i zaangażowanie naszych pracowników wypłatą nagrody finansowej. Będąc krajowym liderem sektora spożywczego czujemy szczególną odpowiedzialność za jakość wytwarzanych produktów, a także bezpieczeństwo naszych pracowników – podkreśla Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods Łukasz Dominiak.

W rankingu „Najlepszy Pracodawca w dobie COVID-19” tygodnika Wprost ocenionych zostało 400 największych przedsiębiorstw w Polsce, spośród których wybrana została finałowa 50-tka. Animex Foods wyprzedził m.in. liderów branży handlowej, farmaceutycznej i ubezpieczeniowej. Pełna klasyfikacja została opublikowana w wydaniu drukowanym tygodnika Wprost.
tagi: Animex Foods , najlepszy pracodawca , tygodnik Wprost , rynek spożywczy , pandemii , COVID-19 , ranking , Najlepszy Pracodawca w dobie COVID-19 ,