Z rynku FMCG

Klienci Lidla mogą od teraz wybierać pieczywo od swoich ulubionych, lokalnych dostawców

Czwartek, 06 maja 2021
Lidl Polska stawia na polskie, regionalne produkty. Klienci mogą od teraz wybierać pieczywo od swoich ulubionych, lokalnych dostawców!
Polskie produkty w Lidlu

Lidl Polska od samego początku swojej działalności współpracuje z polskimi dostawcami. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70 proc. obrotu sieci. Jednocze-śnie fundamentalną zasadą działalności Lidl Polska jest oferowanie warzyw i owoców w wysokiej jakości, a także atrakcyjnej, niskiej cenie.

Polskie produkty dostępne w Lidlu to nie tylko towary wytworzone w Polsce, to także wieloletnia współpraca z przedsiębiorstwami, które w swoją pracę wkładają całe serce.

Lokalne pieczywo

Każdy z nas ma swoje ulubione pieczywo, dlatego oferta Lidla jest bogata i zróżnicowana. Dzięki temu, sieć zaspokaja gusta wszystkich swoich klientów. Pieczywo w ramach „Piekarni w sercu Lidla” dostępne jest codziennie już od 6 rano, przez cały dzień.

Rozumiejąc potrzeby swoich klientów i ich przywiązane do lokalnych produktów, Lidl wprowadził do sprzedaży pieczywo od miejscowych dostawców. W zależności od regionu, klienci mogą wybie-rać spośród aż 11 rodzajów chleba. Wszystkie z nich są już pokrojone i zapakowane, dostępne na regałach obok wafli.

Na półkach znalazło się takie pieczywo jak:

•    Chleb śląski (MDJ Gliwice / 700 g)
•    Chleb wieloziarnisty Vital (400 g)
•    Chleb z ziarnami (SPC / 400 g)
•    Chleb żytni z ziarnami Vital (300 g)
•    Chleb Piegusek (Drożdżyk / 500 g)
•    Chleb kresowy (Gursz / 400 g)
•    Chleb codzienny ( Drożdżyk / 500 g)
•    Chleb Denar (Piekuś / 600 g)
•    Chleb Talar (Piekuś / 600g)
•    Chleb pszenno-żytni (dostępny w całej Polsce – Unipol i Nort / 550 g)
•    Chleb złocisty (dostępny w całej Polsce - Oskroba / 400 g)

Nowości „Piekarni w sercu Lidla”

To nie jedyne nowości jakie Lidl oferuje w ramach swojej „Piekarni w sercu Lidla”. W lutym sieć wprowadziła do swoich sklepów pieczywo wypiekane na włoskim kamieniu wulkanicznym: 2 rodza-je chleba oraz 2 rodzaje bułek są bez dodatku spulchniaczy, konserwantów, sztucznych barwników, tłuszczy utwardzonych, oleju palmowego. Nowe bułki oraz chleby pochodzą od polskiego dostawcy oraz są produkowane w Polsce. Wśród propozycji pieczywa wypiekanego na kamieniu znajdziemy bułkę orkiszową (1,29 zł/ 80 g/ 1 szt.), której podstawą jest mąka z pszenicy orkisz – bogata w biał-ko, witaminy oraz minerały, a także bułkę z maślanką (1,29 zł/ 80 g/ 1 szt.), która zawiera aż 13% maślanki. Dodatkowo w ofercie pojawił się chleb rustykalny (3,99 zł/ 490 g/ 1 szt.) oraz bochen pszenny (3,49 zł/ 405 g/ 1 szt.). Kamień, na którym wypiekane jest pieczywo, to wulkaniczny granit. Jego właściwości pozwalają na długie utrzymywanie wysokiej temperatury oraz pochłanianie wilgoci z ciasta podczas pieczenia.tagi: Lidl , pieczywo , lokalni dostawcy , sieć handlowa , sprzedaż , handel , konsument , rynek spożywczy ,