Z rynku FMCG

„Kubusiowe Szpitale” powstają od 15 lat – jest ich już ponad 50

Środa, 07 kwietnia 2021
„Kubusiowe szpitale” to akcja, w ramach której Kubuś odmienia szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o swoich smutkach. Choć choroba nie jest dla najmłodszych pacjentów przyjemnym doświadczeniem, Kubusiowi udaje się ich choć trochę pocieszyć. „Kubusiowe Szpitale” powstają od 15 lat – jest ich już ponad 50 i ciągle do ich grona dołączają kolejne!
Malunki na szpitalnych oddziałach dziecięcych przedstawiają uwielbianego przez dzieci misia Kubusia – dodającego pacjentom otuchy w towarzystwie postaci z bajkowych krain. Farby wykorzystywane do ich tworzenia są bezzapachowe i antyalergiczne, dzięki czemu nie tylko finalny efekt prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny najmłodszym.

Od początku akcji „Kubusiowe Szpitale” upiększa Maciej Kot, ceniony malarz specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci. To dzięki jego pracy i zaangażowaniu, została odmalowana większość placówek znajdujących się na liście Kubusiowych Szpitali.

Kubuś o tych działaniach opowiada w kampanii, która pokazuje, jak rodzą się uśmiechy małych pacjentów. Spot emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz na Facebooku i YouTube. 

Opowieść o Kubusiowych Szpitalach z perspektywy… kilku uśmiechów, można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/6VmhZ4kqZiw

Agencja reklamowa: Brain Box
Dom mediowy: Starcom
tagi: Kubusiowe Szpitale , pomoc , wsparcie , zdrowie , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , ,