Wiadomości

Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w Maspeksie

Środa, 24 marca 2021 Autor: Tomasz Pańczyk,
We wtorek 23 marca po południu Firmę Maspex odwiedził Premier Mateusz Morawiecki, który wizytował Małopolskę.
Na spotkaniu Prezes Krzysztof Pawiński zaapelował  o wsparcie dla małych sklepów, branży vendingu, gastronomicznej i hotelarskiej (HoReCa). Zwrócił uwagę na to, że rynek spożywczy powiązany jest z mniejszymi przedsiębiorcami i kryzys covidowy również odbija się na funkcjonowaniu takich firm. Ważnym tematem spotkania były również wyzwania związane z eksportem i znaczeniem europejskiego rynku.

– "Branża spożywcza nie została dotknięta tak mocno pandemią, jak inne branże, co nie zmienia faktu, że w naszym otoczeniu obserwujemy dramatyczne sytuacje. Dotyczy to branży HoReCa i vendingowej. Tam każda pomoc ma sens, aby te firmy przetrwały" – mówił Prezes Krzysztof Pawiński.

Zwrócił również uwagę, że 2/3 produkcji Zakładu produkcyjnego w Wadowicach jest wysyłane na eksport i podkreślił jak ważna jest idea otwartego europejskiego rynku. - "Zwracamy się o to, aby na wszelakie aspekty ograniczania swobody przepływu towarów patrzeć w sposób rygorystyczny i walczyć o otwarty rynek, bo polska branża spożywcza jest beneficjentem bycia we wspólnym unijnym rynku" - dodał.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie zakładu w Wadowicach odniósł się do poruszanych na spotkaniu kwestii:
- "Miałem możliwość porozmawiania o polskim biznesie. Kierownictwo Firmy bardzo ciekawie opowiadało o roli małych polskich sklepów, które cały czas zajmują około 1/3 polskiego rynku. Chciałbym, aby one obroniły swoją pozycję. Aby nadal mogły sprzedawać na lokalnych, osiedlowych rynkach i zatrudniać ludzi. Mikro i małe firmy chcą utrzymać zatrudnienie, a średnie i duże firmy deklarują nowe zatrudnienia. Cieszy mnie że zachowujemy stabilność rynku pracy" – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Wraz z Premierem w Zakładzie w Wadowicach gościł Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


tagi: morawiecki , maspex , pawiński , wadowice , premier , handel , sklepy , rynek ,