Wiadomości

Carlsberg Bułgaria z nowym dyrektorem zarządzającym

Środa, 21 października 2020
Wojciech Żabiński, obecny wiceprezes ds. marketingu Carlsberg Polska, obejmie od 1 stycznia stanowisko dyrektora zarządzającego w Carlsberg Bułgaria.
Jak informuje spółka, Wojciech Żabiński ma ponad 20 lat doświadczenia w branży FMCG. Swoją karierę w Carlsberg Polska rozpoczął w 2004 roku. W latach 2009-2010 pełnił rolę dyrektora marketingu w firmie Eurocash. Do Carlsberg Polska dołączył ponownie w 2010 roku w roli dyrektora ds. EURO 2012. Stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w Carlsberg Polska objął w 2015 roku. Wcześniej pracował w British American Tobacco. W czasie gdy Wojciech Żabiński stał na czele działu marketingu umocniła się pozycja wielu marek z portfolio Carlsberg Polska m.in. dzięki zakończonym sukcesem dużym re-launchom marek np.  Okocim, Karmi, Harnaś i ostatnio Kasztelan. Rozwinął się też program innowacji produktowych, który zaowocował wprowadzeniem na rynek marek Žatecký Světlý Ležák i Garage. Nastąpił też dynamiczny rozwój Somersby i sprawiając, że Polska jest dziś dla tej marki rynkiem nr 1 na świecie.

O osobie, która zastąpi Wojciecha Żabińskiego w roli wiceprezesa ds. marketingu spółka poinformuje w późniejszym terminie.tagi: Wojciech Żabiński , Carlsberg Polska , zarząd , marketing , Carlsberg Bułgaria , piwo , browar , alkohole , ekonomia , sprzedaż , handel , hurt , detal , produkcja , konsument ,