Wiadomości

Hochland Półmaraton wystartuje po raz ósmy

Środa, 16 września 2020
Na zdjęciu - Jacek Kostka Dyrektor Finansowy Hochland Polska
8 edycja Półmaratonu Hochland Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha odbędzie się już 25-27 września. Tym razem formuła wydarzenia ze względów bezpieczeństwa została całkowicie zmieniona i daje szansę na uczestnictwo w imprezie każdemu – bez względu na to, gdzie się znajduje! To wyjątkowa inicjatywa sportowa, podczas której nie może zabraknąć wszystkich miłośników sportowych wyzwań i aktywnego wypoczynku.
Nowe zasady

Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha organizowany jest przez Stowarzyszenie Kaźmierz. Jego współorganizatorem od początku jest Hochland Polska, którego fabryka znajduje się właśnie w Kaźmierzu. Tym razem jednak, ze względu na wyjątkowe okoliczności i konieczność wprowadzenia dodatkowych zasad bezpieczeństwa, organizatorzy stworzyli zupełnie nową formułę wydarzenia.

W dniach 25 – 27 września, zarejestrowani uczestnicy będą mieli za zadanie przebiec lub przejść z kijkami wybrany dystans i swój wynik dodać w panelu zawodnika, do którego link otrzymają tuż po rejestracji. Do wyboru są trzy warianty: bieg na 10 km, bieg na 21,1 km, oraz marsz Nordic Walking na dystansie 10 km. Z podanych wyników utworzona zostanie oficjalna klasyfikacja wirtualna wszystkich uczestników na danych dystansach. Wśród biegaczy zostanie rozlosowana nagroda w postaci roweru.

To właśnie dzięki tej formule uczestnicy będą mogli wziąć udział w Półmaratonie z dowolnego miejsca w Polsce - wybierając ulubione trasy i dogodną porę tak, by spędzić czas miło i aktywnie! W ramach 8 Hochland Półmaratonu zapraszamy do biegu własnymi ścieżkami w formule innej niż dotychczas, ze względu na pandemię. Promujemy aktywność fizyczną także wśród naszych pracowników. – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services w Hochland Polska. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – jeśli jest taka możliwość, wybierajmy leśne ścieżki, aby unikać ruchu drogowego i tłumów – zachęca.
 
Organizatorzy są przekonani, że tak kreatywna i oryginalna formuła przyciągnie zainteresowanie miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski!

W ostatnich edycjach brało udział po ok. 600 zawodników oraz ponad 150 dzieci - mówi Tomasz Kordyl, Wiceprezes Stowarzyszenia Kaźmierz. Przez cały ten czas udało nam się zachować równowagę pomiędzy poszerzaniem oferty i przyciąganiem nowych uczestników, a zachowaniem charakteru małego lokalnego biegu. Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha to ma być święto biegaczy, przyjazna, rodzinna, piknikowa atmosfera – podkreśla Tomasz Kordyl. W wydarzeniach co roku biorą udział nie tylko pasjonaci biegania czy lokalni mieszkańcy. Sporą grupę biegaczy reprezentują też pracownicy Hochland Polska, współorganizatora Półmaratonu. Osobiście 3 razy brałem udział w Hochland Półmaratonie. – mówi Jacek Kostka, Dyrektor Finansowy Hochland Polska. Zawsze jednak mocno kibicuję uczestnikom i nawet jak biegnę w innymi miejscu to myślami jestem w Kaźmierzu. To z mojej inicjatywy Hochland został sponsorem tytularnym półmaratonu w Kaźmierzu. Cieszę się niezmiernie, bo to już kolejna edycja pod patronatem Hochland. Trzymam kciuki za kolejne edycje. Już na horyzoncie widać jubileuszową 10 edycję.

W entuzjastycznej opinii o imprezie wtóruje mu Radek Jurkowski, Marketing Manager Hochland Polska: Sport towarzyszył mi w życiu odkąd pamiętam. Przyzwyczajony to sportów bardziej urozmaiconych uważałem bieganie za nudne i nie mogłem się do niego przekonać. Przełom nastąpił w lipcu 2013, podczas obserwacji zawodów triathlonowych, na których startował mój kolega. Bardzo mi się to spodobało i wtedy postanowiłem, że za rok zadebiutuję w triathlonie. Od tamtej pory, mając przed oczami jasny cel, zacząłem inaczej patrzeć na bieganie. W półmaratonie Hochland brałem udział dwa razy, w tym roku też startuję! – mówi Radek Jurkowski.

Ten wyśmienity nastrój z pewnością udzieli się uczestnikom tegorocznej edycji, w której tym razem to każdy z uczestników będzie sam planować swój bieg.


Na zdjęciu - Jacek Kostka Dyrektor Finansowy Hochland Polska

tagi: Hochland , Półmaraton ,