Wiadomości

Nestlé dołącza do ponad 150 firm wzywających do zerowej emisji

Poniedziałek, 25 maja 2020
Nestlé dołączyło do ponad 150 międzynarodowych firm, które wzywają rządy, żeby połączyły działania zmierzające do ograniczenia wpływu epidemii na gospodarkę i wychodzenia z kryzysu z najnowszą wiedzą na temat klimatu.
Podpisując ten dokument, sygnatariusze potwierdzają swoje zobowiązania do osiągnięcia zerowej emisji netto dwutlenku węgla. Wzywają też rządy, by szybsze i rzetelniejsze przejście z szarej do zielonej gospodarki stało się ich priorytetem.

Oświadczenie to pojawia się w momencie, gdy rządy na świecie pracują nad pakietami mającymi na celu ułatwienie wyjścia ze skutków koronawirusa, a także, gdy przygotowują się do przedłożenia skorygowanych planów klimatycznych w ramach Porozumienia paryskiego.

Inicjatywa ta ma na celu zjednoczenie firm i rządów w lepszym wychodzeniu z kryzysu oraz w wywieraniu pozytywnego wpływu na ludzi, rozwój i planetę.

Sygnatariusze będą:
  • przekonywać, że najlepsze decyzje i działania oparte są na nauce;
  • inwestować w umacnianie i odbudowę społeczno-gospodarczych przemian systemowych;
  • współpracować z rządami i zwiększać skalę zmian.
Mark Schneider, Prezes Nestlé S.A. powiedział: „Współpracujmy, aby stworzyć świat bardziej zrównoważony i odporniejszy na różne wstrząsy. My odegramy w tym swoją rolę i podtrzymujemy nasze zobowiązanie do zerowego poziomu emisji netto gazów cieplarnianych do 2050 roku.”

Nestlé przyspiesza działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Plany zmierzające do osiągnięcia tego celu, obejmują rekultywację pól uprawnych i terenów leśnych, zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej i reformulację produktów, aby były przyjaźniejsze dla środowiska i przyczyniały się do zbilansowanej diety. Nestlé ogłosi plan działania, włącznie z celami pośrednimi, zgodnymi ze ścieżką 1,5°C.


tagi: Nestlé, gospodarka, klimat, ekologia,