Wiadomości

Wyniki Konkursu Złoty Paragon 2020

Poniedziałek, 18 maja 2020
Konkurs „Złoty Paragon 2020 – Nagroda Kupców Polskich” rozstrzygnięty! 15 maja o godz. 12.00. na kanale SpożywczaTV premierowo zaprezentowaliśmy oficjalne wyniki tegorocznej, 10. edycji naszego plebiscytu.

Transmisja z ogłoszenia wyników dostępna jest pod linkiem: https://youtu.be/1A_dKj4TQ2A . Zapraszamy do obejrzenia.

Konkurs przebiegał pod nadzorem Agencji Badawczej KANTAR POLSKA.

Do 10. edycji konkursu zgłoszonych zostało 345 produkty w 65 kategoriach. Laureatów poznaliśmy dzięki naszym Czytelnikom – Detalistom, którzy wypełniając i odsyłając do Agencji Badawczej KANTAR POLSKA ankiety załączone do lutowego wydania miesięcznika Hurt & Detal, oddali głosy na najlepiej sprzedające się w ich placówkach produkty FMCG.

65 produktów – Liderów sprzedaży – otrzymało nagrodę Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich, zaś 130 produkty, które zajęły 2. i 3. miejsce w danej kategorii – otrzymały Wyróżnienia. Nagrodziliśmy również 7 linii produktowych. Kolegium Redakcyjne miesięcznika Hurt & Detal przyznało także w tym roku Nagrody Specjalne „Złoty Paragon 2020”. Nagrody te przyznawane są corocznie dla osób i firmy, które wyróżniają się licznymi sukcesami, pełnym profesjonalizmem i wyjątkowo prężnym działaniem na rynku FMCG. Przypomnieliśmy również o ważnych jubileuszach.

Tegoroczna, jubileuszowa Gala plebiscytu, z racji epidemii koronawirusa, odbyła się w wyjątkowych okolicznościach bez udziału publiczności. Relację z wydarzenia udostępniliśmy za pośrednictwem kanału na YouTube. Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w przeprowadzenie tegorocznej edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”.

Partnerami wydarzenia były firmy: PUH PILOT UNLIMITED, TERRITORY INFLUENCE, STOWARZYSZENIE POLSKA WÓDKA (PVA) i Meds Studio.
Patronami honorowymi wydarzenia byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Federacja Producentów Żywności.
Nagrody dla detalistów ufundowali: RABTROLLEY, Bielenda Kosmetyki Naturalne, ZIAJA i Fabryka Kosmetyków VENITA.

WYNIKI KONKURSU ZŁOTY PARAGON 2020 - NAGRODA KUPCÓW POLSKICH

Kolegium Redakcyjne miesięcznika Hurt & Detal przyznało Nagrody Specjalne "Złoty Paragon 2020" za linie produktowe, które wyróżniały się na rynku i szczególnie zwróciły naszą uwagę.

Laureatami nagrody „Złoty Paragon 2020 – Nagroda Kolegium Redakcyjnego” zostali:

  • Linia MINIczekolad Wawel, Firma Wawel S.A.
  • Linia wód mineralnych Rodowita z Roztocza. Firma Rodowita z Roztocza.
  • Johnnie Walker linia „Game of Thrones”. Forma DIAGEO Polska.
  • Linia lodów E.Wedel w kubkach 460 ml (Obłędna Czekolada, Kusząca Wanilia, Chrupki Karmel, Rajska Truskawka). Firma Lotte Wedel.
  • Linia lodów familijnych w kubkach 500 ml (Grześki, Jeżyki). Firma Colian.
  • Linia produktów Bakoma „BIO”. Firma Bakoma.
  • Linia VERONI Active - Natural Energy Drink. Firma Zbyszko Company.

Kolegium Redakcyjne miesięcznika Hurt & Detal przyznało również Nagrody Specjalne „Złoty Paragon 2020”. Przyznawane są one corocznie dla osób i firm, które według Kolegium Redakcyjnego wyróżniają się licznymi sukcesami, pełnym profesjonalizmem i wyjątkowo prężnym działaniem na rynku FMCG.

Tegoroczni Laureaci, to:

Kategoria: Osobowość Sektora FMCG
Pan Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu CEDROB S.A.

Kategoria: Osobowość Handlu i Dystrybucji
Pan Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu, Grupa Kapitałowa Specjał

Kategoria: Biznes, Rodzina, Tradycja
Pan Marek Roleski – założyciel i twórca sukcesu firmy ROLESKI

Kategoria: Lider Dystrybucji FMCG
EUROCASH Dystrybucja

Kategoria: Lider handlu detalicznego FMCG
Żabka Polska Sp. z o.o.

Kolegium Redakcyjne przyznało ponadto nagrody jubileuszowe, które otrzymali:

  • DIAGEO POLSKA
    z okazji jubileuszu 200-lecia marki Johnnie Walker
  • Carlsberg Polska
    z okazji jubileuszu 175-lecia działalności Browaru Okocim
  • Brown-Forman Polska
    z okazji jubileuszu 150-lecia działalności
  • HARIBO
    z okazji jubileuszu 100-lecia działalności
  • Grupa Maspex
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności
  • Grupa Kapitałowa Specjał
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności
  • TiM S.A.
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności
  • POL-HUN Sp.J.
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności
  • PPH MAXPOL Sp. z o.o.
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności
  • TAN-VIET International S.A.
    z okazji jubileuszu 30-lecia działalności i obecności marki Vifon w Polsce
  • EUROCASH S.A.
    z okazji jubileuszu 25-lecia działalności
  • Jerónimo Martins Polska
    z okazji jubileuszu 25-lecia powstania pierwszego sklepu „Biedronka”
  • Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie
    z okazji jubileuszu 25-lecia marki „Łaciate”
  • PUH PILOT UNLIMITED
    z okazji jubileuszu 20-lecia działalności  


W kategorii LIDER SPRZEDAŻY Laureatami 10. edycji konkursu "Złoty Paragon 2020 - Nagroda Kupców Polskich" zostali:


Kategoria: HERBATY CZARNE
Produkty Wyróżnione:
o    Ahmad Tea London- English Breakfast (Levant Foods)
o    Big-Active Pure Ceylon Herbata czarna 25 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Herbata czarna Minutka 100 torebek (MOKATE)

Kategoria:  HERBATY OWOCOWE, ZIOŁOWE
Produkty Wyróżnione:
o    LOYD herbatka owocowa Maliny i Truskawki 20 torebek (MOKATE)
o    Verdin Fix Kompozycja 6 ziół 20 saszetek (USP Zdrowie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Herbaciany Ogród Malina 20 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)

Kategoria: KAWY
Produkty Wyróżnione:
o    Kawa ziarnista Segafredo Arabica 1 kg  (SEGAFREDO ZANETTI)
o    Prima Finezja Kawa mielona 250 g (Jacobs Douwe Egberts PL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Kawa mielona Tchibo Family 250 g (TCHIBO WARSZAWA)

Kategoria: WODY
Produkty Wyróżnione:
o    Woda źródlana niegazowana Primavera 1,5 l (POLSKA WODA)
o    Nałęczowianka naturalna woda mineralna niegazowana w butelce 1L wykonanej w 50% z plastiku PET z recyklingu (NESTLÉ POLSKA S.A. ODDZIAŁ NESTLÉ WATERS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Żywiec Zdrój Niegazowany woda źródlana 1,5 l  (ŻYWIEC ZDRÓJ)

Kategoria:  NAPOJE
Produkty Wyróżnione:
o    Hellena Oranżada Czerwona 1,25 l  (COLIAN)
o    Kubuś Play! Woda&Owoce Jabłko-Malina (MWS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pepsi Napój gazowany 0,85 l  (PepsiCo Poland)

Kategoria:  SOKI, NEKTARY, SYROPY
Produkty Wyróżnione:
o    Syrop Malina 420 ml (HERBAPOL-LUBLIN)
o    Sok pomidorowy Dawtona 330 ml (DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Tymbark sok 100% Pomarańcza 1 l (MWS)

Kategoria:  NAPOJE ENERGETYCZNE I IZOTONICZNE
Produkty Wyróżnione:
o    XL Energy Drink Classic 250 ml (XL ENERGY MARKETING)
o    Tiger Carbon Classic Pimp Up 500 ml (MWS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Red Bull Energy Drink 250 ml (RED BULL)

Kategoria: PRODUKTY ŚNIADANIOWE I ZBOŻOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Inka miodowa 200 g (GRANA)
o    Lubella Corn Flakes Pełne Ziarno 250 g (LUBELLA FOOD)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Nestlé CINI-MINIS (CPP Toruń-Pacific)

Kategoria:  MAKARONY
Produkty Wyróżnione:
o    Świeży Makaron jajeczny Tagliatelle 250 g (POLSKIE MŁYNY)
o    Kluseczki 2-jajeczne 250 g (MAKARONY POLSKIE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Lubella Pełne Ziarno Spaghetti 400 g (LUBELLA FOOD)

Kategoria: DŻEMY, MARMOLADY, POWIDŁA
Produkty Wyróżnione:
o    Marmolada wieloowocowa twarda Jamar 600 g (Z.P.S. "JAMAR" SZCZEPANIAK)
o    Powidła śliwkowe Dawtona 280 g (DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Łowicz Dżem 100% z Owoców Truskawka 220 g (AGROS NOVA FOOD)

Kategoria: KETCHUPY
Produkty Wyróżnione:
o    Kotlin Ketchup Łagodny  450 g (AGROS NOVA FOOD)
o    Ketchup Markowy Pikantny 450 g (ROLESKI)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pudliszki Ketchup Łagodny 480 g (THE KRAFT HEINZ COMPANY POLAND)

Kategoria: MAJONEZY
Produkty Wyróżnione:
o    Majonez Pudliszki 480 g (THE KRAFT HEINZ COMPANY POLAND)
o    Majonez Roleskiego Premium 285 ml (ROLESKI)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Majonez Kielecki 310 ml (WYTWÓRCZA SPÓŁDZIELNIA PRACY SPOŁEM)

Kategoria: MUSZTARDY
Produkty Wyróżnione:
o    Musztarda OCTIM Sarepska 190 g (OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy)
o    Musztarda Kielecka 190 g (WYTWÓRCZA SPÓŁDZIELNIA PRACY SPOŁEM)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
KAMIS Musztarda Sarepska 185 g (MCCORMICK POLSKA)

Kategoria: POZOSTAŁE PRZYPRAWY MOKRE I SOSY
Produkty Wyróżnione:
o    Koncentrat pomidorowy Pudliszki 200 g (THE KRAFT HEINZ COMPANY POLAND)
o    Passata pomidorowa 700 g Jamar (Z.P.S. "JAMAR" SZCZEPANIAK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Przecier pomidorowy Podravka 500 g (PODRAVKA POLSKA)


Kategoria: PRZYPRAWY SUCHE
Produkty Wyróżnione:
o    Vegeta Uniwersalna 200 g (PODRAVKA POLSKA)
o    Appetita Grubo Mielone Przyprawa do kurczaka (COLIAN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Kucharek 200 g (PRYMAT)


Kategoria: OCTY
Produkty Wyróżnione:
o    Ocet z polskich Jabłek KAMIS 250 ml (MCCORMICK POLSKA)
o    Ocet OCTIM jabłkowy 410 ml (OCTIM)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Ocet jabłkowy 500 ml Jamar (Z.P.S. "JAMAR" SZCZEPANIAK)


Kategoria: DANIA GOTOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Barszcz czerwony Dawtona 1,1 l (DAWTONA)
o    Gerber jabłko-dynia-morela (Nestlé Polska)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pudliszki Fasolka po bretońsku z kiełbasą i boczkiem 600 g (THE KRAFT HEINZ COMPANY POLAND)


Kategoria: WARZYWA W SŁOIKACH, PUSZKACH I KARTONACH
Produkty Wyróżnione:
o    Krakus Ogórki Korniszony 500 g (AGROS NOVA FOOD)
o    Pudliszki Groszek konserwowy 400 g (THE KRAFT HEINZ COMPANY POLAND)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Dawtona Pomidory bez skórki krojone 400 g (DAWTONA)


Kategoria: PRODUKTY MROŻONE
Produkty Wyróżnione:
o    Kaczka Kraina Kraka (CEDROB)
o    Hortex Warzywa na patelnię z przyprawą włoską (POLSKI OGRÓD)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pizza Feliciana Speciale (DR OETKER POLSKA)


Kategoria: PRODUKTY GARMAŻERYJNE GOTOWE DO SPOŻYCIA
Produkty Wyróżnione:
o    Pierogi NOWE z mięsem i kaszą gryczaną 240 g (KONSPOL HOLDING)
o    Sałatka a’la polska Kuchnie Świata 150 g (DEGA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pierogi ruskie Virtu 400 g (VIRTU PRODUCTION)


Kategoria: BAKALIE I PRODUKTY DO PIECZENIA CIAST
Produkty Wyróżnione:
o    Kostka do pieczenia Kasia 250 g (Upfield Polska)
o    Masa makowa z bakaliami HELIO (HELIO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Margaryna Palma 250 g (Zakłady Tłuszczowe BIELMAR)


Kategoria: PRODUKTY SYPKIE
Produkty Wyróżnione:
o    Mąka Szymanowska typ 480 1 kg (POLSKIE MŁYNY)
o    Cukier Puder Diamant 400 g (PFEIFER & LANGEN MARKETING)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Cukier biały Królewski w opakowaniu 1 kg (SÜDZUCKER POLSKA)


Kategoria: PRODUKTY SPOŻYWCZE BIO I EKO
Produkty Wyróżnione:
o    Ekologiczne mleko BIO 3,5% UHT 1 l (GRUPA MLEKOVITA)
o    Ocet jabłkowy BIO 500 ml Jamar (Z.P.S. "JAMAR" SZCZEPANIAK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
HELIO Natura Orzechy włoskie EKO (HELIO)


Kategoria: MLEKO
Produkty Wyróżnione:
o    Mleko Polskie 3,2%, 1 L (GRUPA MLEKOVITA)
o    Mleko Łowickie UHT 3,2%, 1L (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Mleko świeże Łaciate 3,2%, 1 L (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)


Kategoria: NAPOJE MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
o    Maślanka Łowicka naturalna w butelce 750 g (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu)
o    Kefir naturalny Mlekpol, 360 ml (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Kefir Krasnystaw 500 g (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie)


Kategoria: JOGURTY I DESERY MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
o    Jogobella bez dodatku cukrów Truskawka 150 g (ZOTT POLSKA)
o    Jogurt pitny deserowy Milko słony karmel, 330 ml (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Serek homogenizowany Polski bez laktozy waniliowy z dodatkiem pokruszonej laski wanilii 150 g (GRUPA MLEKOVITA)


Kategoria: LODY IMPULSOWE
Produkty Wyróżnione:
o    KAKTUS Cały w polewce (FRONERI POLSKA)
o    BIG MILK LEMON INTENSE 100 ml (UNILEVER POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Koral Lody Koktajlowe Krówka Kukułka 400 ml (PPL Koral JÓZEF KORAL)


Kategoria: LODY FAMILIJNE
Produkty Wyróżnione:
o    Bracia Koral - Lody Jak Dawniej 900 ml - śmietankowe z wiśniami i sosem wiśniowym
(PPL Koral JÓZEF KORAL)
o    BIG MILK Wawel Tiki Taki 450 ml (UNILEVER POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Grycan Lody Czekoladowe 500 ml (LODZIARNIE FIRMOWE)


Kategoria: SERKI KANAPKOWE I SAŁATKOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Serek Łowicki aksamitny naturalny 125 g (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu)
o    Serek śmietankowy Łaciaty z kurkami 135 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Puszysty serek twarogowy Almette Śmietankowy (HOCHLAND POLSKA)


Kategoria: SERY PLEŚNIOWE I TOPIONE
Produkty Wyróżnione:
o    La Polle Camembert ser pleśniowy 120 g (GRUPA MLEKOVITA)
o    NaTurek Nasz Camembert Naturalny 120 g (MLECZARNIA TUREK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Ser kremowy Hochland Mixtett (HOCHLAND POLSKA)


Kategoria: SERY ŻÓŁTE TWARDE
Produkty Wyróżnione:
o    Ser królewski plastry bag 135 g (OKRĘGOWA SPOŁDZIELNIA MLECZARSKA W SIERPCU)
o    Ser Polski z dziurami w plastrach 150 g (GRUPA MLEKOVITA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Ser w plastrach Złoty Mazur 150 g (Spół. Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)


Kategoria: MARGARYNY I MIKSY
Produkty Wyróżnione:
o    Śniadaniowa 450 g (ZAKŁADY TŁUSZCZOWE „BIELMAR”)
o    Mix Solony Łaciaty kubek 200 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Flora Original 100% Roślinna (UPFIELD POLSKA)


Kategoria: MASŁO
Produkty Wyróżnione:
o    Masło Ekstra 83% Mazurski Smak (osełka) 500 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
o    Masło Łowickie Ekstra 200 g (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Masło Polskie 200 g (GRUPA MLEKOVITA)


Kategoria: OLIWY
Produkty Wyróżnione:
o    Oliwa z oliwek Extra Vergine Classico 500 ml (MONINI POLSKA)
o    Oliwa z oliwek Sandrini Extra Virgin 500 ml (LEVANT FOODS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
BASSO – oliwa z oliwek extra vergine, butelka 500 ml (ITALMEX)


Kategoria: OLEJE
Produkty Wyróżnione:
o    Olej Wielkopolski 1 l (PRINCES FOODS)
o    Olej rzepakowy Rapso 0,75 l (VOG POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Olej Beskidzki 100% Rzepakowy 1 l (ZAKŁADY TŁUSZCZOWE BIELMAR)


Kategoria: WĘDLINY PREMIUM
Produkty Wyróżnione:
o    Polska Długodojrzewająca z Pieprzem (SOKOŁÓW)
o    Krakowska sucha 255 g (OLEWNIK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Szynka z wędzarni (KONSPOL HOLDING)


Kategoria: WĘDLINY KONFEKCJONOWANE
Produkty Wyróżnione:
o    Parówki wiedeńskie z cielęciną (ZAKŁADY MIĘSNE NOWAK)
o    Kiełbaski Śląskie Znakomite 280 g (KONSPOL HOLDING)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
STÓWKI Parówki z szynki 250g (SOKOŁÓW)


Kategoria: WĘDLINY - PRZEKĄSKI
Produkty Wyróżnione:
o    Krakowska sucha mix plastry (OLEWNIK)
o    Paluszki sopockie (ZAKŁADY MIĘSNE NOWAK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
CHRUP'US Salami Chips Classic (SOKOŁÓW)


Kategoria: PASZTETY I KONSERWY MIĘSNE
Produkty Wyróżnione:
o    Gulasz angielski 290 g (SOKOŁÓW)
o    Pasztetowa z Kaszubskiej Gospody (Zakłady Mięsne Nowak)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Pasztet Drobiowy Podlaski 155 g (DROSED)


Kategoria: RYBY I PRZETWORY RYBNE
Produkty Wyróżnione:
o    Filety z makreli w sosie pomidorowym 170 g (THAI UNION POLAND)
o    Szprot podwędzany w oleju 170 g (PRZETWÓRSTWO RYBNE ŁOSOŚ)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Miruna Nowozelandzka Abraline (ABRAMCZYK)


Kategoria: PRODUKTY CZEKOLADOWE PACZKOWANE
Produkty Wyróżnione:
o    Quick Choco - polskie pestki dyni w ciemnej belgijskiej czekoladzie 70 g (ROS-SWEET)
o    Goplana Grześki Tyci w czekoladzie deserowej 120 g (COLIAN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
M!chałki z Wawelu Klasyczne 280 g (WAWEL)


Kategoria: PRALINY I BOMBONIERKI
Produkty Wyróżnione:
o    Lindt Lindor Milk 200 g (Lindt & Sprüngli Poland)
o    Malaga, Tiki Taki, Kasztanki - na wagę (WAWEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Ptasie Mleczko® waniliowe 380 g (LOTTE WEDEL)


Kategoria: CZEKOLADY W TABLICZKACH
Produkty Wyróżnione:
o    Czekolada Gorzka 70% Cocoa 100 g (WAWEL)
o    Czekolada Gorzka klasyczna 64% 100 g (LOTTE WEDEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Czekolada Milka Oreo 100 g (MONDELEZ POLSKA)


Kategoria: CIASTKA
Produkty Wyróżnione:
o    Delicje Szampańskie pomarańczowe (MONDELEZ POLSKA)
o    Katarzynki® w czekoladzie 132 g (Fabryka Cukiernicza Kopernik)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Goplana Jeżyki Classic (COLIAN)


Kategoria: SŁODYCZE NIECZEKOLADOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Mamba Magic Sticks 150 g (STORCK)
o    Krówka Mleczna 250 g (WAWEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Mentos Fruit (PERFETTI VAN MELLE POLSKA)


Kategoria: BATONY
Produkty Wyróżnione:
o    Pawełek Toffi (LOTTE WEDEL)
o    KitKat Chunky (Nestle Polska)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Snickers® 75 g (MARS POLSKA)


Kategoria: WAFELKI
Produkty Wyróżnione:
o    Grześki Mega kakaowe w czekoladzie deserowej 48 g (COLIAN)
o    Wafelki Pryncypałki 235 g (Dr Gerard)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Prince Polo Classis XXL (MONDELEZ POLSKA)


Kategoria: PRZEKĄSKI SŁONE
Produkty Wyróżnione:
o    Kresto migdały prażone solone 100 g (VOG Polska)
o    Artur Crackers Mix Salty 90 g (Dr Gerard)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
LAY’S zielona cebulka 140 g (PEPSICO Poland)


Kategoria: PRODUKTY IMPULSOWE SPOŻYWCZE
Produkty Wyróżnione:
o    ORBIT OTC Spearmint 10 drażetek (Mars Polska)
o    Złote Misie Haribo (Haribo)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Chupa Chups Classic (PERFETTI VAN MELLE POLSKA)


Kategoria: KARMY DLA ZWIERZĄT
Produkty Wyróżnione:
o    PreVital Saszetka dla kota – cielęcina w sosie 100 g (PARTNER IN PET FOOD POLSKA)
o    RAFI Cat z indykiem 100 g (DNP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
TEO® bogata w wołowinę karma mokra dla dorosłych psów 415 g (PUPIL FOODS)


Kategoria: WINA
Produkty Wyróżnione:
o    Portada Czerwone Półsłodkie (TiM)
o    Mogen David Pomegranate czerwone słodkie (BARTEX BARTOL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Carlo Rossi Refresh (CEDC International)


Kategoria: WINA MUSUJĄCE I SZAMPANY
Produkty Wyróżnione:
o    Cin&Cin Prosecco 750 ml (AMBRA Brands)
o    Freixenet Carta Nevada (Henkell Freixenet Polska)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Martini Prosecco (BACARDI-MARTINI POLSKA)


Kategoria: WÓDKI CZYSTE
Produkty Wyróżnione:
o    Stumbars Centenary 0,5 L (MV Poland)
o    Wyborowa Nowa Butelka 0,5 L (WYBOROWA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Finlandia Vodka 0,7 L (BROWN-FORMAN POLSKA)


Kategoria: WÓDKI SMAKOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Żubrówka Bison Grass Dzikie Owoce Dzika Czereśnia 0,5 L (CEDC International)
o    WOKULSKI wódka rzemieślnicza 0,5 L (BZK ALCO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Żołądkowa Kolonialna z Nutą Brandy 0,5 L (STOCK POLSKA)


Kategoria: ALKOHOLE MOCNE POZOSTAŁE (POWYŻEJ 18%)
Produkty Wyróżnione:
o    Johnnie Walker Red Label 700 ml (DIAGEO POLSKA)
o    Grant’s Triple Wood (CEDC International)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Jack Daniel’s ® Tennessee Whiskey 0,7 L (Brown-Forman Polska)


Kategoria:  ALKOHOLE POZOSTAŁE (OD 0.0% DO 18%)
Produkty Wyróżnione:
o    Baileys Original Irish Cream 700 ml (Diageo Polska)
o    Cin&Cin Free 750 ml (AMBRA Brands)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Canari Salted Caramel 350 ml (HENKELL FREIXENET POLSKA)


Kategoria: PIWA JASNE
Produkty Wyróżnione:
o    Żywiec Jasne Pełne, butelka 0,5 l (Grupa Żywiec)
o    Harnaś Jasne Pełne, butelka 0,5 l (CARLSBERG POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Żubr, butelka 0,5 l (KOMPANIA PIWOWARSKA)


Kategoria: PIWA SMAKOWE, BEZALKOHOLOWE
Produkty Wyróżnione:
o    Lech Free 0,0%, butelka 0,5 l (Kompania Piwowarska)
o    Żywiec Białe 0,0%, butelka 0,5 l (Grupa Żywiec)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Somersby Mango&Lime butelka 0,4 l (CARLSBERG POLSKA)


Kategoria: KOSMETYKI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Produkty Wyróżnione:
o    Lula Chusteczki nawilżane z aloesem 72 szt. (Stella Pack)
o    Mydło w płynie z kozim mlekiem Biały Jeleń 500 ml ("Pollena" Kosmetyki i Mydła Naturalne)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Papier toaletowy Delikatnie Biały 8 rolek (VELVET CARE)


Kategoria: ŚRODKI DO MYCIA NACZYŃ
Produkty Wyróżnione:
o    Eco Line płyn do mycia naczyń (Gold Drop)
o    Sidolux Dish Spa Aroma Boost – Melon 500 ml (Lakma Strefa)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Ludwik Płyn do mycia naczyń miętowy 1000 g (GRUPA INCO)


Kategoria: ŚRODKI DO PRANIA
Produkty Wyróżnione:
o    Kapsułki Vizir Allin1 Do kolorów (Procter & Gamble DS Polska)
o    Płyn do prania uniwersalny Biały Jeleń 1 L ("Pollena" Kosmetyki i Mydła Naturalne)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Proszek Persil Color 4P (HENKEL POLSKA)


Kategoria: ŚRODKI DO PŁUKANIA
Produkty Wyróżnione:
o    Koncentrat do płukania tkanin Biały Jeleń 1 L ("Pollena" Kosmetyki i Mydła Naturalne)
o    Perlux Koncentrat do płukania Perfume Euphoria (Lakma Strefa)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Booster Aroma Orchid koncentrat do płukania (Gold Drop)


Kategoria: ŚRODKI CHEMICZNE CZYSZCZĄCE I ODŚWIEŻAJĄCE
Produkty Wyróżnione:
o    Tri-Force Dynamic (Pol-Hun)
o    Ajax Boost Soda Oczyszczona + Cytryna (Colgate Palmolive)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Bref – Power Aktiv soczysta cytryna 50 g (HENKEL POLSKA)


Kategoria: ARTYKUŁY GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Produkty Wyróżnione:
o    Stella Worki na śmieci z uszami Wytrzymałe 35 L 30 szt., turkusowe (Stella Pack)
o    Klej Kropelka 2 ml (BRIPOX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Jan Niezbędny, Ściereczki uniwersalne 5 sztuk (SARANTIS POLSKA)


Kategoria: BATERIE
Produkty Wyróżnione:
o    Energizer MAX AA, 4 szt. (Energizer Central Europe)
o    Baterie alkaiczne VARTA Longlife Power AA, 4 szt. (VARTA Consumer Batteries Poland)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:
Baterie alkaiczne GP Super AA blister 4 szt. (GP Battery Poland)



Kategoria:  „Super Produkt 2020”
Produkt, który w tym roku otrzymał największą liczbę punktów spośród wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu:
Herbaciany Ogród Malina 20 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)


Redakcja miesięcznika Hurt & Detal serdecznie gratuluje WSZYSTKIM laureatom!

tagi: złoty, paragon, 2020, wyniki, finał, gala, spożywczatv,