Kategorie produktów

Zadbaj o urodę i zdrowie na wiosnę

Wtorek, 07 kwietnia 2020 Autor: Anna Pańczyk, HURT & DETAL Nr 04/170. Kwiecień 2020
Zdrowe i piękne ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie na wiosnę, gdy w powietrzu pojawiają się pyłki, zanieczyszczenia i wirusy, a nasza skóra po jesienno-zimowej przerwie potrzebuje regeneracji. Balsamy nawilżające i regenerujące, produkty z filtrem, ale również odpowiednie preparaty do ochrony oczu – wszytko to powinno się znaleźć w wiosennym SOS dla ciała.
Wiosna to czas odnowy – zarówno dla natury, która zaczyna rozkwitać, jak i dla ciała, które zasługuje na oczyszczenie i regenerację po zimie. Zaczynamy odczuwać skutki chłodnego wiatru czy przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach. Pierwsze chwile wiosny to najlepszy moment, aby wziąć się za kompleksową regenerację i przygotować organizm do gorącego lata.

Oczyszczenie, regeneracja i ochrona

Po zimie skóra potrzebuje gruntownego oczyszczenia, regeneracji oraz ochrony. Szczególnie twarz i dłonie narażone są na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. W wiosennym „SOS” dla ciała nie może zabraknąć produktów, dzięki którym oczyścimy i zregenerujemy zmęczoną po zimie skórę.

W pierwszej kolejności warto sięgnąć po peeling, dzięki któremu pozbędziemy się wysuszonego naskórka, ale również poprawimy cyrkulację krwi i dotlenimy komórki, a także dokładnie oczyścimy powierzchnię skóry. Peeling ułatwia proces wchłaniania się kolejnych preparatów pielęgnacyjnych. Stąd też, po złuszczeniu martwego naskórka warto sięgnąć po maseczkę lub krem. Wśród najczęściej wybieranych peelingów znajdują się te mechaniczne i enzymatyczne. Jednak przy odrobinie chęci w kilka minut bardzo łatwo można samodzielnie stworzyć naturalny peeling w domu.

Po oczyszczeniu nadchodzi czas na regenerację i ochronę. Tutaj z pomocą przychodzi szeroki wachlarz dostępnych preparatów. Do wyboru mamy kremy nawilżające, z filtrami UV, pełne witamin kremy odżywcze, a także silnie skoncentrowane składniki w serum. Coraz wyższa temperatura i grzejące słońce sprawiają, że miejsce ciężkiego, zimowego kremu ochronnego zająć powinien wariant lekki i nawilżający z filtrami UV. Skóra co prawda narażona jest na negatywne oddziaływanie promieniowania przez cały rok. Jednak to właśnie wiosną chętniej „łapiemy” promienie słoneczne. Stąd też, szczególnie w tym okresie warto pod ręką mieć krem z filtrem.

Zadbaj o oczy

Przygotowując się na wiosenno-letni sezon raczej pamiętamy o kremach z filtrami, które chronią naszą skórę. Często zapominamy jednak o odpowiedniej ochronie oczu, które również cały czas narażone są na negatywne oddziaływanie promieni UV. Okulary przeciwsłoneczne to podstawa. Dla osób niechętnie z nich korzystających dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w krople ochronne do oczu z okulistycznymi filtrami chroniącymi przed promieniowaniem ultrafioletowym.

O nawilżenie spojówek warto dbać cały rok. Jednak w obecnej wyjątkowej sytuacji, gdy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, nie zaszkodzi skupić się na ich pielęgnacji w sposób szczególny. Promienie słoneczne nadal docierają do nas zza okna. Poza tym, siłą rzeczy, więcej czasu spędzamy przed ekranem telefonu, komputera czy telewizora. Często nie zdajemy sobie sprawy z poziomu wysuszenia naszych oczu. Uczucie ciała obcego pod powieką, ból, łzawienie, zaczerwienienia – wszystko to może świadczyć o przesuszeniu spojówki. Zwykła sól fizjologiczna, która jedynie przemywa oczy, w takiej sytuacji może nie wystarczyć. Najlepiej sprawdzą się stosowane regularnie krople, które nawilżą oczy i obejmą je ochroną. Co więcej, wiosna to również sezon alergiczny – kiedy to bardzo łatwo o zapalenie spojówek. W tym przypadku wystarczyć mogą tzw. „sztuczne łzy”, czyli znana każdemu sól fizjologiczna, która przepłucze alergeny z powierzchni oka.

Oczyszczenie, regeneracja i ochrona to trzy filary wiosennej pielęgnacji, które pozwolą przygotować się do coraz cieplejszych i pełnych słońca dni. Szczególnie teraz, zadbać należy przede wszystkim o zdrowie całego organizmu. A wydłużające się wiosenne dni to najlepszy czas na „SOS” dla ciała.

Anna Pańczyk
Redaktortagi: zdrowie , uroda , kosmetyki ,