Wiadomości

ALDI przekazuje produkty szpitalom i uruchamia kasy dla lekarzy i służb

Środa, 25 marca 2020
Sieć sklepów spożywczych ALDI przekaże produkty o łącznej równowartości niemal 150 tysięcy złotych do szpitali i sztabów kryzysowych w różnych województwach. Ponadto z myślą o pracownikach służby zdrowia oraz wszelkich służb mundurowych sieć wydzieli także dedykowane kasy w każdym sklepie, gdzie bez stania w kolejce szybko zapłacą za swoje zakupy.
ALDI podejmuje działania mające na celu wsparcie tych wszystkich, którzy na co dzień poświęcają się dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Sieć rozpoczyna cykl tygodniowych dostaw do szpitali i wojewódzkich sztabów kryzysowych. Aktualnie ALDI zaplanowało przekazanie produktów o łącznej równowartości niemal 150 tysięcy złotych, choć ich liczba sukcesywnie może się zwiększać w miarę dotarcia do kolejnych placówek w poszczególnych województwach.

- Dziś jeszcze bardziej niż zwykle zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zawdzięczamy służbie zdrowia i wszystkim służbom mundurowym. Każda chwila, którą mogą poświęcić na zregenerowanie sił jest niezwykle cenna. Dołączamy do oddolnych akcji społecznych i jako biznes wspieramy walkę z koronawirusem, by również dołożyć cegiełkę ALDI w postaci pakietów produktów dla lekarzy, pielęgniarek oraz sztabów kryzysowych Urzędów Wojewódzkich – mówi Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska. Wśród nich znajdują się najbardziej pożądane w tym czasie produkty gotowe do spożycia i dodające energii, a także środki higieniczne– dodaje Biernacka.

Jak zapowiada sieć, produkty będą dostarczane do szpitali w kilku turach, a cała akcja została zaplanowana na najbliższe kilka tygodni. ALDI jest w nieustającym kontakcie z kolejnymi placówkami i na bieżąco weryfikuje ilości dostaw. W najbliższych dniach wsparcie otrzymają Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Megrez Sp. z o.o. - szpital w Tychach,  Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach oraz chętne sztaby kryzysowe Urzędów Wojewódzkich.

Dodatkowo, by zadbać o najbardziej obciążone w tym czasie grupy społeczne i ułatwić im proces robienia zakupów, ALDI wprowadza dla nich dedykowane punkty obsługi. W każdym sklepie ALDI zostanie wydzielona specjalna kasa obsługująca pracowników służby zdrowia i służb publicznych. Zakupy bez kolejki zrobią m.in. lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, pracownicy straży miejskiej, straży granicznej. - Chcemy chociaż w ten sposób odwdzięczyć im się za trud, jaki wkładają na co dzień w swoją pracę i zadbać o to, by więcej czasu spędzali ze swoimi bliski oraz na regenerację sił - tłumaczy Agata Biernacka.

W swoich działaniach ALDI dba także o pracowników, dla których uruchomiło specjalną infolinię. Za jej pośrednictwem będą oni mogli zgłaszać swoje problemy i uzyskiwać wszystkie potrzebne informacje m.in. na temat organizacji pracy  czy obowiązujących procedur. Dotychczas w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem wszystkie sklepy ALDI zostały zaopatrzone w specjalne instrukcje bezpieczeństwa dla klientów. Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem zagwarantowane zostały jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami, podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości. W sklepach znajdują się plakaty informacyjne, a także emitowane są komunikaty głosowe o zachowaniu środków ostrożności. Sieć jako pierwsza w branży dołączyła do akcji #zostańwdomu i również w kampanii radiowej zachęca klientów do skracania czasu zakupów lub pozostania w domu. Ponadto ALDI podjęło także decyzję o wstrzymaniu kontroli na parkingach przy swoich sklepach i poinformowało o niej zarządców parkingów.tagi: sieć sklepów spożywczych ALDI , koronawirus , bezpieczeństwo ,