Wiadomości

SCHOTT na targach EuroShop 2020: trendy i kierunki

Środa, 12 lutego 2020
Na targach EuroShop 2020 trwających od 16 do 20 lutego 2020 r. w Düsseldorfie firma SCHOTT zaprezentuje na stoisku C60 w hali 17 innowacyjne koncepcje swoich systemów drzwi szklanych Termofrost do mebli chłodniczych. Są to między innymi zintegrowane wyświetlacze dostarczające informacje o ofertach w formie cyfrowej oraz elementy oświetleniowe jako wsparcie orientacyjne bezpośrednio w punkcie sprzedaży (PoS). Jako kolejna nowość na targach zaprezentowane zostaną drzwi z jednolitymi frontami szklanymi zapewniające spójny, harmonijny wygląd całej strefy chłodniczo-mroźniczej i umożliwiające jeszcze atrakcyjniejszą prezentację towarów.
Zgodnie z wynikami najnowszego badania Nielsena zarówno w Niemczech, jak i w pozostałych krajach świata, konsumenci wydają coraz większe kwoty na żywność. Po produkty lepszej jakości klienci sięgają w szczególności w przypadku mięsa i ryb.1 Prawdziwy boom widać przede wszystkim na rynku produktów convenience: w Niemczech do 2023 r. w tym segmencie przewiduje się roczny przyrost o 2%,2 natomiast w pozostałych częściach świata do 2023 r. rynek ten ma odnotować wzrost nawet o 20% w porównaniu z rokiem 2018.3 Proporcjonalnie rośnie więc powierzchnia stref chłodniczych w sklepach spożywczych: w dużych marketach regały o długości ponad 30 m nie należą już do rzadkości. Wyzwanie: konsumenci wymagają bezproblemowej orientacji i oczekują przejrzystego systemu nawigacji, który ułatwi im wyszukiwanie pożądanych produktów.

„Sklepy spożywcze wykorzystują coraz więcej elementów ułatwiających klientom orientację, umożliwiających bezstresowe zakupy i zapewniających urozmaicenie”, wyjaśnia Dietmar Nilles, Dyrektor Działu Sprzedaży D/A/CH/NL Food Display w firmie SCHOTT. „Klienci, którzy dobrze czują się podczas wizyty w markecie spożywczym, będącej dla nich pozytywnym doświadczeniem, wrócą do sklepu, co pozwala stworzyć pożądane przywiązanie. W związku z tym firma SCHOTT opracowała nowe koncepcje poprawiające orientację i nawigację w obrębie regałów chłodniczych i zapewniające tym samym pozytywne doświadczenia zakupowe”.

Cyfrowe wyświetlacze oraz odpowiednie oświetlenie ułatwiają orientację

Firma SCHOTT po raz pierwszy zaprezentuje na targach EuroShop 2020 nowe koncepcje uzupełniające portfolio SCHOTT Termofrost o dodatkowe opcje zapewniające lepszą orientację i nawigację: w ramach nowych projektów wzorniczych można obejrzeć przeszklone fronty dla serii SCHOTT Termofrost Skyline oraz SCHOTT Termofrost Smart Access ze zintegrowanymi wyświetlaczami cyfrowymi w górnej części. Umożliwiają one elastyczne zastosowanie, przykładowo w celu zapewnienia optymalnej orientacji w strefie chłodniczej, zamieszczania dodatkowych informacji o produktach, akcjach promocyjnych lub wykorzystania jako banery reklamowe prezentujące nowości itp. Przeszklone fronty ze zintegrowanym monitorami oferują klientom sklepów cyfrowe doznania.

Na targach EuroShop Firma SCHOTT po raz pierwszy zaprezentuje ponadto szklane drzwi ze zintegrowaną taśmą świetlną umieszczoną przy górnej krawędzi. Kolor oraz jasność światła można indywidualnie dostosować, opcjonalnie można wybrać oświetlenie dyskretne lub zmianę kolorów. Zastosowanie różnych kolorów umożliwia przykładowo wyróżnienie określonych kategorii produktów i tym samym zapewnienie jeszcze lepszej orientacji w sklepie.

Homogeniczny wygląd strefy chłodniczej i mroźniczej

Kolejna atrakcja na targach: modele z serii SCHOTT Termofrost Skyline, których drzwi zakrywają cały przód mebli włącznie z górną częścią. Są one dostępne zarówno dla strefy chłodniczej, jak i mroźniczej, umożliwiając po raz pierwszy tworzenie spójnych aranżacji powierzchni sklepowych. Powstaje w ten sposób harmonijne, jednolite wykończenie frontów mebli chłodniczych, które sprawia, że wnętrza stają się bardziej stonowane i przestronne. Prezentowany towar jest lepiej wyeksponowany, co zapewnia przyjemną atmosferę, a klient chętniej pozostaje w sklepie na dłużej – co stanowi duży plus, ponieważ 70% decyzji o zakupie jest podejmowanych bezpośrednio na miejscu.4 Różne kolory, na życzenie również kolory specjalne, umożliwiają tworzenie akcentów zapewniających orientację oraz wyróżnienie na tle konkurencji.

„Sklepy spożywcze inwestują w środki zapewniające jak najlepszą prezentację towarów w regałach chłodniczych, ich dobre oznakowanie oraz atrakcyjność. Firma SCHOTT szybko rozpoznała ten trend i systematycznie dostosowała swoje linie produktów Termofrost pod kątem optymalnej widoczności i przejrzystości”, wyjaśnia Dietmar Nilles. „W ten oto sposób firma SCHOTT opracowała trzy nowe serie szklanych drzwi Termofrost, zapewniających optymalną prezentację towarów chłodzonych i mrożonych w sklepach i poprawiających wygodę użytkowania dzięki bezdotykowemu dostępowi Smart Access”.

Nowości dla fachowej publiczności

Systemy Termofrost, włącznie ze wszystkimi innowacjami, zostaną zaprezentowane na targach EuroShop w ramach dwóch regałów chłodniczych o długości pięciu metrów. „EuroShop bez zmian pozostają dla nas najważniejszymi targami”, podkreśla Dyrektor Działu Sprzedaży Nilles. „Możemy na nich na żywo prezentować międzynarodowej publiczności innowacyjne rozwiązania firmy SCHOTT opracowywane specjalnie dla branży handlowej i nieprzerwanie udoskonalane. Szczególnie ciekawi jesteśmy reakcji na nasze nowe opcje gwarantujące lepszą orientację w sklepie, które na targach zaprezentujemy publicznie po raz pierwszy”.

Zapraszamy do odwiedzenia firmy SCHOTT na targach EuroShop trwających od 16 do 20 lutego 2020 r. w Düsseldorfie na stanowisku C60 w hali 17 i poznania naszych nowości na żywo. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.schott.com/termofrost.


Drzwi szklane nowej generacji SCHOTT Termofrost® wyróżniają się wyższą przeźroczystością, dzięki czemu towar jest lepiej widoczny i wzrasta prawdopodobieństwo jego zakupu w punkcie sprzedaży.

Image_1_SCHOTT_FG_Kuehlmoebel_Supermarkt.jpg


Podczas Euroshop 2020 zaprezentowane zostaną jednolite systemy drzwi szklanych do regałów chłodniczych i mroźniczych SCHOTT Termofrost ®. Dzięki większej przeźroczystej powierzchni zapewniają one lepszą widoczność towaru.

Image_2_SCHOTT_FG.jpg


Koncern SCHOTT to wiodący na arenie międzynarodowej producent szkła specjalnego, ceramiki szklanej oraz pokrewnych materiałów zaawansowanych technologicznie. Posiadające ponad 130-letnie doświadczenie przedsiębiorstwo jest innowacyjnym partnerem wielu branż, np. producentów AGD, przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, optycznego, sektora nauk przyrodniczych, motoryzacyjnego i lotniczego. SCHOTT posiada zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa w 34 krajach na całym świecie. W roku obrotowym 2017/2018 koncern zatrudniający ponad 15 500 pracowników wygenerował obroty w wysokości 2,08 mld euro. Główna siedziba spółki SCHOTT AG znajduje się w Moguncji. Spółka jest w 100% własnością Fundacji Carla Zeissa. Jest to jedna z największych i najstarszych prywatnych fundacji finansujących badania naukowe w Niemczech. Jako przedsiębiorstwo należące do fundacji, firma SCHOTT kładzie duży nacisk na odpowiedzialność za pracowników, społeczeństwo i środowisko naturalne.
1  https://www.nielsen.com/de/de/press-releases/2019/persoenliche-finanzlage-besser-als-vor-5-jahren/
2  https://de.statista.com/outlook/40080000/137/convenience-food/deutschland
3  https://lebensmittelpraxis.de/handel-aktuell/23941-branchenreport-2019-neue-studie-megamarkt-convenience-2019-02-18-14-12-41.html
4  http://www.adsolution.net/newsblog/gfk-kaufentscheidungen-pos/

tagi: SCHOTT, targi EuroShop 2020, trendy, innowacje,