Personalia

Tomasz Malec nowym wiceprezesem ds. Łańcucha dostaw w Viking Malt

Czwartek, 06 lutego 2020
Tomasz Malec, dotychczasowy wiceprezes ds. produkcji w Carlsberg Polska dołączył na początku lutego br. do grupy zarządzającej Viking Malt - fińskiej spółki słodowniczej z siedzibą w Lahti. Objął stanowisko wiceprezesa ds. łańcucha dostaw.
W ramach nowych obowiązków w Viking Malt Group Tomasz Malec będzie odpowiadał za zarządzanie łańcuchem dostaw całej grupy, a zwłaszcza procesy związane z optymalizacją produkcji oraz podnoszenie jakości obsługi klientów.

Przez ostatnie 18 lat Tomasz Malec był związany z Carlsberg Polska, gdzie rozpoczął pracę w 2002 roku na stanowisku Menedżera ds. Inwestycji. Od 2006 roku pełnił funkcję Dyrektora Browaru Kasztelan w Sierpcu, a w 2008 roku objął zarządzanie Browarem Okocim w Brzesku.  

Nowy wiceprezes Viking Malt Group swoją karierę zawodową rozpoczynał w branży aluminiowej; pracował na stanowisku menedżera wydziału technicznego w Hucie Aluminium Konin S.A, piastował także funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora firmy Nowoczesne Produkty Aluminiowe Sp. z o. o. oraz Wiceprezesa Rady Nadzorczej Zakładów Metalurgicznych Skawina S. A. Zdobywał doświadczenie także w firmach: Elkomtech, Danfoss i Computerland SA.

Tomasz Malec z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem , absolwentem Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych w Centrum Badań i Studiów Francuskich na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył także prestiżową Carlsberg Production Academy w Kopenhadze.tagi: Tomasz Malec, Viking Malt, Carlsberg Polska,