Nowe placówki handlowe

Restauracja McDonald’s na warszawskim Targówku

Wtorek, 28 stycznia 2020
20 stycznia br. została otwarta restauracja McDonald’s przy ul. Radzymińskiej 94a w Warszawie. Realizacja wyróżnia się unikalnym rozwiązaniem architektonicznym, w którym zaadaptowano zabytkowy budynek.
Kompleks na Radzymińskiej 94a stanowi połączenie dwóch budynków. Pierwszy z nich, o historycznym charakterze, został wzniesiony pod koniec XIX wieku na potrzeby rozbudowującego się praskiego węzła kolejowego. To murowany z charakterystycznej, czerwonej cegły licowej obiekt, posadowiony na fundamencie z kamiennych ciosów. Jego struktura oraz elewacja są wpisane do rejestru zabytków. Drugi budynek posiada natomiast minimalistyczną, przeszkloną konstrukcję. Oba budynki zostały połączone ze sobą szklanym łącznikiem, tworząc dialog między tradycją a nowoczesnością. We wnętrzach zastosowano wystrój o nazwie LIM EXTREME II, który charakteryzuje się stonowaną kompozycją kolorystyczną różnych odcieni brązu i kolorów drewna z czerwonymi i turkusowymi akcentami.

Realizacja kompleksu na Radzymińskiej stanowiła wyzwanie pod względem architektonicznym i urbanistycznym. Zależało nam, aby potraktować zabytek z należytym szacunkiem. Połączyliśmy go z nową architekturą, która ma stanowić jedynie tło. Elementy, które nadawały się do rekonstrukcji zostały zabezpieczone i odrestaurowane zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Zniszczone fragmenty budynku zostały odtworzone, również w oparciu o projekt zatwierdzony przez konserwatora. To pierwsza tego typu inwestycja McDonald’s, łącząca historyczny obiekt z nowym budynkiem
– komentuje Anna Borys-Karwacka, Dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Restauracja McDonald’s w wraz z usługą McDrive jest otwarta dla gości codziennie w godzinach 6:00 - 24:00. Od poniedziałku do piątku do godz. 10:30, a w weekendy do godz. 11:00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s. Goście mogą skorzystać również ze strefy kawiarnianej McCafé.

 W lobby do użytku gości oddano 175 siedzących. Na zewnątrz restauracji znajduje się ogródek z 72 miejscami siedzącymi oraz parking dla samochodów osobowych liczący 19 miejsc.

Lokal jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 60 pracowników, w tym 10 menadżerów.tagi: Restauracja McDonald’s, Targówek, Warszawa,