Wiadomości

Wasz Sklep Spar wprowadzi własną markę produktów

Czwartek, 23 stycznia 2020
WASZ SKLEP SPAR – należący do SPAR GROUP wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – rozpoczął współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. Celem współpracy ze strategicznymi partnerami jest pozyskiwanie produktów i wdrażanie marki własnej. WASZ SKLEP SPAR szacuje, że pierwsze produkty pod własną marką są już dostępne w sklepach w Polsce. To kolejny etap integracji z siecią Piotr i Paweł – SPAR GROUP zainwestował własne środki finansowe w spłatę wierzytelności sieci i planuje uruchomienie centrum dystrybucyjnego w Polsce.
„Projekt marki własnej to ważny element naszego planu strategicznego. Intensywnie pracujemy nad jej rozwojem z naszymi partnerami – Omni Global Sourcing Solutions Inc. i Daymon Worldwide Inc. Chcemy oferować produkty najwyższej jakości – dbamy o to, by ich dobór odpowiadał na wszystkie potrzeby naszych klientów. Nasi partnerzy w tym projekcie są globalnymi firmami zajmującymi się brandingiem i pozyskiwaniem produktów, obecni w ponad 50 krajach. Wierzymy, że ta współpraca i projekt marki własnej SPAR przyniesie duże korzyści naszym partnerom detalicznym – jest to nowy, bardzo obiecujący rozdział rozwoju WASZ SKLEP SPAR w Polsce” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu WASZ SKLEP SPAR.

W październiku 2019 SPAR GROUP sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na SPAR i dołączą do międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

SPAR GROUP – jako inwestor – wspiera Grupę Piotr i Paweł w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 350 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym jest już dostępnych ponad 7.500 produktów od prawie 500 dostawców.

tagi: Wasz Sklep Spar, SPAR GROUP,