Wiadomości

Grupa POLOmarket inwestuje w najnowszą generację IT

Wtorek, 14 stycznia 2020
Grupa POLOmarket sfinalizowała zakup licencji i rozpoczęła wdrażanie systemu SAP S/4 HANA for Retail. Rozwiązanie to, dedykowane ściśle dla branży retail, jest uznawane za najnowocześniejszy i najlepszy na świecie standard systemu dla dużych firm. Integralnym elementem wdrożenia jest inwestycja w nowe serwerownie i backup’y, wysoko wydajne serwery bazodanowe oraz aplikacyjne do przetwarzania danych, a także macierze do gromadzenia i archiwizowania danych.
W ramach projektu Grupa zmigruje z użytkowanego od ponad 10 lat SAP ERP na najnowszą generację systemu SAP S/4 HANA, oraz zainwestuje w nowy system do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management), system transportowy TM (SAP Transportation Management), repozytorium danych CAR (SAP Customer Activity Repository), a także szynę integracyjną PO (SAP Process Orchestration). Wdrożenie wszystkich systemów SAP zaplanowano na okres 2 lat, a Grupa na ten cel przeznacza kilka milionów dolarów.

POLOmarket będzie pierwszą siecią FMCG w Polsce z tak dużą ilością wdrożonych modułów SAP. Dodatkowo Grupa finalizuje uruchomienie nowego systemu SAP HR wspierającego obszar kadrowo-płacowy, którego wdrożenie trwało 9 miesięcy.

Wdrożenie najnowszego systemu SAP S/4 HANA for Retail jest kolejną bardzo dużą inwestycją Grupy POLOmarket, która w połączeniu z budową trzeciego supernowoczesnego centrum logistycznego pozwolić na przyśpieszenie rozwoju sieci i zwiększy konkurencyjność marki POLOmarket na rynku.


tagi: Grupa POLOmarket inwestycje , IT ,