Z rynku FMCG

DSV Solutions rośnie na Pomorzu

Wtorek, 19 listopada 2019
Globalna sieć z branży transportowo-logistycznej uruchamia kolejny zaawansowany projekt logistyczny w Gdańsku.
DSV Solutions, operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 3 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym, którego właścicielem jest firma Goodman. W procesie negocjowania warunków najmu DSV Solutions doradzali eksperci JLL.

Rok temu firma DSV Solutions wynajęła w Pomorskim Centrum Logistycznym 15 000 mkw. powierzchni magazynowej, co dało deweloperowi zielone światło na rozpoczęcie budowy nowego budynku w ramach tego parku. Z podobną sytuacją mamy do czynienia teraz - podpisana właśnie przed DSV Solutions umowa najmu na 3 500 mkw. powierzchni magazynowej zapoczątkuje budowę następnego obiektu w tym samym kompleksie realizowanym przez Goodman. Powiększenie przestrzeni magazynowej firmy w Gdańsku jest związane nie tylko z dynamicznym rozwojem usług naszego klienta w tym regionie, ale również doskonałą lokalizacją centrum logistycznego oraz możliwością indywidualnego dostosowania przestrzeni do potrzeb DSV.
Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL

DSV Solutions specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Zakres oferowanych przez firmę usług obejmuje całość procesu logistycznego na wszystkich poziomach planowania, począwszy od operacji magazynowych, aż po zarządzanie zapasami i dystrybucję. Nowy magazyn firmy będzie wyposażony w system kontroli temperatury oraz szereg innych dedykowanych usprawnień, który pozwoli DSV Solutions efektywnie świadczyć usługi dla klienta reprezentującego branżę farmaceutyczną.

Cieszymy się, że nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze branży farmaceutycznej zaowocowało uruchomieniem kolejnego zaawansowanego projektu dla renomowanego producenta nowoczesnych leków. To kolejny krok milowy w rozwoju naszego prężnego oddziału w Gdańsku.
Piotr Wojtkowski, Dyrektor Sprzedaży, DSV Solutions

Firmy korzystające z Pomorskiego Centrum Logistycznego są bliżej swoich klientów na całym świecie. To multimodalny obiekt, który dzięki łatwemu dostępowi do infrastruktury drogowej, morskiej i kolejowej jest idealnym centrum dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Z przyjemnością podjęliśmy się stworzenia tutaj dodatkowej, zaawansowanej technicznie przestrzeni dla DSV Solutions.
Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman Poland

Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk – największego i najszybciej rozwijającego się obiektu tego typu w Polsce, obsługującego regularne połączenia towarowe m.in. z głównymi portami Azji. Park jest zlokalizowany w odległości 9 km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy, a także w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7 oraz autostrady A1. Docelowo może tu powstać nawet 500 000 mkw. powierzchni logistycznej i produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym.
tagi: DSV Solutions, branża transportowo-logistyczna,