Wiadomości

Kaufland zamierza przejąć kolejny sklep Tesco

Wtorek, 08 października 2019
Kaufland chce przejąć kolejny, szósty sklep sieci Tesco. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął odpowiedni wniosek w tej sprawie. Chodzi o market znajdujący się na warszawskim Gocławiu.

- W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. nabędzie mienie Tesco Polska sp. z o.o. w postaci praw i obowiązków do części powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 – czytamy we wniosku zgłoszonym do UOKiK.

Nie jest to pierwszy wniosek wystosowany przez Kaufland. W ubiegłym miesiącu spółka złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie 5 innych placówek handlowych Tesco.


Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Gocław jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci. Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.tagi: Kaufland, Tesco, placówki handlowe,