Kategorie produktów

Regina Papier Rumiankowy w nowym opakowaniu – z papieru

Środa, 25 września 2019 HURT & DETAL Nr 09/163. Wrzesień 2019
Asortyment papierów toaletowych pod marką Regina Papier Rumiankowy zostanie wzbogacony o nowy produkt pakowany w papier typu kraft, co pokazuje dalsze działania Grupy Sofidel na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Regina Papier Rumiankowy w papierowym opakowaniu, nowa wersja dobrze znanego produktu marki Regina, będzie dostępna w polskich sklepach od października. Produkt rozszerzający linię marki to nowy, ważny krok w obszarze środowiskowego zrównoważonego rozwoju Grupy Sofidel.

Papier typu kraft to materiał pochodzenia roślinnego, który jest odnawialny, biodegradowalny i łatwy w procesie recyklingu.

Regina i inne duże europejskie marki Sofidel – Cosynel, Nalys, Le Trèfle, Sopalin i KittenSoft – mają wnieść swój wkład w wyeliminowanie równowartości 600 ton plastiku rocznie z opakowań producenta do końca 2020 r. Nowe produkty w papierowym opakowaniu zostaną wprowadzone równolegle do tych już istniejących, aby docelowo całkowicie je zastąpić.

Jest to część ogólnego celu przyjętego przez Grupę: zmniejszenie o 50% wykorzystania konwencjonalnego plastiku w produkcji Sofidel do 2030 r. (w porównaniu z 2013 r.), co jest równoznaczne z wyeliminowaniem ponad 11 000 ton tworzyw sztucznych wprowadzanych na rynek każdego roku.
tagi: Regina, Papier Rumiankowy,