Prawie 15 tysięcy odwiedzających w jednym miesiącu to bardzo dobry wynik, świadczący o rosnącym zainteresowaniu tradycją warzenia piwa w Żywcu. Natomiast 100 tysięcy turystów rocznie stawia żywieckie Muzeum pośród najbardziej obleganych w Polsce.
Dla porównania - Muzeum Narodowe, zlokalizowane w 2 milionowej Warszawie, odwiedzanej przez 9 mln turystów, gości zaledwie 69 tysięcy osób więcej. Zbiory Muzeum Techniki w Warszawie ogląda co roku 30 tysięcy osób więcej, ale już Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie cieszy się mniejszą popularnością, gdyż w ciągu roku odwiedza je 80 tysięcy ludzi. Z kolei zainteresowanych zwiedzaniem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest ponad dwa razy mniej niż zainteresowanych Muzeum Browaru w Żywcu, a Muzeum Farmacji w Krakowie przez cały rok zwiedza mniej osób niż muzeum w Żywcu w ciągu miesiąca.
Warto dodać, że Muzeum Browaru w Żywcu należy do Szlaku Zabytków Techniki Śląska. Szlak ten obejmuje obiekty związane z dziedzictwem przemysłowym województwa śląskiego oraz umożliwia zachowanie i wykorzystanie obiektów często unikalnych na skalę światową. Szlak Zabytków Techniki ma stać się najbardziej interesującą trasą turystyki industrialnej w kraju oraz charakteryzować region województwa śląskiego na turystycznej mapie Polski i Europy.
Na Szlaku Zabytków Techniki Muzeum Browaru w Żywcu już jest nie lada atrakcją. A jeśli liczba turystów odwiedzających będzie rosła w dotychczasowym tempie, suma osób, które odwiedziły Muzeum od momentu założenia jeszcze w tym roku przekroczy 300 tysięcy.
Strona Muzeum Browaru w Żywcu: http://www.muzeumbrowaru.pl
(Maja Święcka)
tagi: Żywiec , Muzeum Browaru ,
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Należąca do koncernu FoodWell marka Bakalland dołączyła do...
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP...
Zawirowania w światowym handlu...
Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...