Drogeria

Primavera Parfum z wyższymi przychodami

Poniedziałek, 16 września 2019
Primavera Parfum, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją perfum oraz kosmetyków, poprawiła swoje przychody w I półroczu br. Na koniec czerwca wyniosły one 82,14 mln zł. Firma jest beneficjentem dynamicznych wzrostów segmentu e-commerce. Ponadto rozwija nowe, innowacyjne usługi oraz poszerza swoją ofertę.
Dynamiczny rozwój segmentu e-commerce napędza wzrosty w Primavera Parfum, która jest krajowym liderem dystrybucji w handlu internetowym w kategorii Beauty, Home i Health. W I półroczu br. firma osiągnęła 82,14 mln zł przychodów ze sprzedaży, z czego ponad 45 mln zł wygenerował segment e-commerce. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (69,32 mln zł) oznacza to ponad 18-proc wzrost, co w dużej mierze jest zasługą szerokiej i zróżnicowanej oferty produktowej wspartej innowacyjnymi rozwiązaniami. Obecnie asortyment firmy składa się z blisko 25 tys. produktów.

– Systematycznie poszerzamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom rynkowym oraz potrzebom naszych klientów. Do połowy przyszłego roku planujemy rozbudować liczbę naszych produktów do 40 tysięcy – twierdzi Janina Karasek, współwłaściciel oraz dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum.

Rozwój oferty będzie wspierać dalsze wzrosty w segmencie przychodów. Według prognoz Primavera Parfum, do końca tego roku wyniosą ok. 200 mln zł, natomiast w 2020 roku osiągną pułap 250 mln zł. Dla porównaniu, na koniec zeszłego roku obroty Primavera Parfum wyniosły 164,11 mln zł.

Firma stawia na unikalne rozwiązania, czym buduje swoją przewagę konkurencyjną. W lutym tego roku w ofercie Primavera Parfum pojawiła się usługa dropshippingu, będąca modelem logistycznym sprzedaży przez Internet, polegającym na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Przychody z tej usługi stanowią coraz większy udział w strukturze przychodów ogółem.

– Od początku roku za pośrednictwem dropshippingu wysłaliśmy 234 tysięcy paczek, co przy średnim koszyku wynoszącym około 80 złotych dało 18,75 mln zł przychodów w segmencie z perspektywami na dalsze wzrosty. Potencjał jest ogromny. Na koniec zeszłego roku w Polsce było zarejestrowanych blisko 31 tys. sklepów internetowych. Usługa dropshippingu zdejmuje z nich konieczność posiadania własnego magazynu oraz efektywnego systemu wysyłki paczek, dając jednocześnie możliwość posiadania pełnej oferty produktowej – tłumaczy zalety dropshippingu Janina Karasek z Primavera Parfum.

Grupa w ostatnim czasie pracowała nad obniżeniem kosztów logistyki oraz sprzedaży, co w połączeniu ze znaczącym wzrostem segmentu e-commerce skutkowało poprawą innych wyników finansowych. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) wyniósł w I półroczu 2019 roku  3,34 mln zł (wzrost r/r o 51,2%), natomiast zysk brutto - 2,83 mln z i był wyższy niż rok wcześniej o 47,3%. W planach na najbliższe miesiące jest tworzenie marek własnych, zwiększenie sprzedaży produktów wysokomarżowych oraz dalszy rozwój dropshippingu.tagi: Primavera Parfum, drogeria, wyniki finansowe,