Wiadomości

Grupa Sarantis ogłasza przejęcie marki Luksja w Polsce

Środa, 11 września 2019
Grupa Sarantis właśnie dokonała zakupu polskiej marki kosmetycznej LUKSJA, specjalizującej się w kategorii produktów higieny osobistej.
W ramach przejęcia marki, Grupa Sarantis nabyła znak towarowy LUKSJA, który do tej pory należał do spółki PZ Cussons Plc. Transakcja podlega obecnie zatwierdzeniu przez instytucje antymonopolowe.

LUKSJA to wielokrotnie nagradzana marka kosmetyków do mycia i pielęgnacji ciała, szczycąca się 30-letnią historią obecności na polskim rynku. LUKSJA zajmuje wiodącą pozycję w kategorii mydeł w kostkach, mydeł w płynie,  produktów do mycia rąk i płynów do kąpieli.

Uznanie na rynku marka zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości swoich produktów, ich unikalnym formułom, a także ciągłemu rozwojowi nowych artykułów odpowiadających potrzebom i trendom konsumenckim.

Wierzymy, że kolejna marka w kategorii produktów do higieny osobistej pozwoli ugruntować naszą wiodącą pozycję na rynku oraz umożliwi dalszy rozwój Grupy w kontekście produktów kosmetycznych. Dołożymy wszelkich starań, aby LUKSJA, jako jedna z najcenniejszych polskich marek, jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję rynkową.

Wartość sprzedaży produktów LUKSJI w roku 2018 wyniosła 16 mln EUR.

Koszt akwizycji marki przez Grupę Sarantis wyniósł 9.222 mln GBP i zostanie on sfinansowany ze środków własnych.

W ramach zawartej umowy, Grupa Sarantis będzie działać również jako dystrybutor innych marek PZ Cussons sprzedawanych obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Morning Fresh, Carex, Original Source itp. Szacowana wartość sprzedaży z działalności dystrybucyjnej wynosi ok. 6 mln EUR rocznie.

Akwizycja jest zgodna ze strategicznym planem rozwoju Grupy. Nowe marki doskonale pasują do portfolio i umacniają pozycję Sarantis jako wiodącej firmy zajmującej się produktami konsumenckimi. Dodatkowo wpłyną one na dalszy rozwój geograficzny Grupy. Silny kapitał własny marki LUKSJA umożliwi rozbudowę Grupy o nowe kategorie produktów do pielęgnacji osobistej.tagi: Grupa Sarantis, Luksja, branża kosmetyczna, higiena osobista,