Kategorie produktów

Stop bakteriom

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 HURT & DETAL Nr 08/162. Sierpień 2019
Czysta toaleta to postawa! Jak zadbać o estetyczny wygląd toalety oraz świeżość w tym pomieszczeniu? Z pomocą przychodzą produkty, których funkcje sprawią, że będzie ona nie tylko sterylnym miejscem wolnym od bakterii i wirusów, ale również nabierze blasku i świeżości. Prezentujemy ofertę produktów niezbędnych w każdej domowej toalecie.
Podstawową częścią porządków w domowej toalecie jest jej dezynfekcja. W pomieszczeniu tym szczególną uwagę musimy zwrócić na zlikwidowanie wszelkich bakterii, grzybów i wirusów. Dlatego też niezbędnym preparatem w domowej toalecie jest odpowiedni płyn dezynfekujący. Oferta dostępna na rynku jest urozmaicona. Warto zwrócić uwagę na to co oferuje nam dany produkt. Płyny bądź żele do WC coraz częściej poza podstawowymi funkcjami czyszczącymi i dezynfekującymi zapewniają również zabezpieczenie przed powstawaniem zanieczyszczeń, pomagają utrzymać świeży wygląd i połysk muszli bądź wybielenie powierzchni. Podczas regularnych porządków możemy zadbać nie tylko o sterylność, ale również o wizualny aspekt domowej toalety. Co więcej, preparaty te nadają się również do dezynfekcji innych powierzchni w toalecie, takich jak umywalka czy wlot wanny. Warto jednak w pierwszej kolejności miejsca te umyć środkiem przeznaczonym do danego materiału, po czym przystąpić do ich dezynfekcji. Toaleta zabierze blasku, świeżości oraz sterylności.

Zapomniane miejsca

Podczas sprzątania toalety często zapominamy o miejscach takich jak spłuczka lub szczotka do czyszczenia muszli. One również wymagają regularnego czyszczenia. O ile w przypadku spłuczki wystarczy nam odpowiedni płyn uniwersalny, to w dezynfekcję szczotki musimy włożyć nieco więcej wysiłku. Szczotkę do czyszczenia muszli klozetowej powinniśmy przy użyciu płynu dezynfekującego czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Warto w pierwszej kolejności wyczyścić ją pod strumieniem wody oraz po umyciu jej zbiornika wlać do niego odpowiedni płyn pomagajacy utrzymać jej czystość. Dzięki temu pozostanie ona odkażona oraz świeża na dłużej.

Całokształt

Poza zadbaniem o miejsca takie jak muszla klozetowa, szczotka do jej czyszczenia czy umywalka – warto również przynajmniej raz w tygodniu zadbać o estetyczny wygląd całego pomieszczenia. Domowa toaleta jest miejscem, w którym łatwo zbiera się kurz. Dlatego też warto zadbać o to, aby nie znajdowały się w tym pomieszczeniu niepotrzebne rzeczy. Zapach do WC czy ręcznik w okolicy umywalki są artykułami, które w zupełności powinny wystarczyć w obrębie toalety. Ponadto, należy regularnie zadbać o czystość podłogi oraz ścian – samo odkurzenie może okazać się niewystarczające. Często nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak są to powierzchnie, na których osadza się zarówno kurz, jak i bakterie czy chociażby pozostałości po rozpylanym odświeżaczu powietrza. W przypadku ich czyszczenia najlepiej zaopatrzyć się w wyspecjalizowany płyn do płytek, który poza funkcjami czyszczącymi również je zdezynfekuje.

Dodatkowa świeżość

Już na poziomie doboru zawieszki do WC sprawiamy, że toaleta może wyglądać oraz pachnieć czyściej i świeżej. Na rynku dostępna jest szeroka gama zapachów, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jednak poza odświeżeniem toalety za pomocą zapachu, zawieszki do WC pełnią również funkcję czyszczącą i zapobiegają osadzaniu się kamienia w muszli. Wśród dodatkowych funkcji, które potęgują wrażenie świeżości w toalecie znajduje się barwienie wody na dany kolor oraz tworzenie się piany przy każdorazowym jej spłukaniu. Producenci oferują mnóstwo wariantów zawieszek do WC – te zawieszane w muszli klozetowej lub żelowe przyczepiane do jej ściany, zawieszki o rożnych kolorach oraz kształtach, te mniej dyskretne oraz takie, które na pierwszy rzut ciężko oka zauważyć – wszystko zależy od wizualnych oraz praktycznych potrzeb konsumenta. Kolejnym artykułem niezwykle przydatnym w domowej toalecie jest odświeżacz powietrza. W tym przypadku rynek również proponuje szeroką gamę różnych rozwiązań. Poza niezliczonymi wariantami zapachowymi konsumenci do wyboru mają odświeżacze powietrza w spreju, stojące warianty w żelu czy też opcje automatyczne, które po zaaplikowaniu w toalecie dbają o świeży zapach zgodnie z ustawioną częstotliwością.

Czysta toaleta to podstawa, a oferta produktów dostępnych na rynku jest niezwykle urozmaicona. Producenci dbają o to, aby każdy konsument znalazł preparaty, które świetnie sprawdzą się w jego toalecie. Dezynfekcja tego pomieszczenia jest fundamentalną częścią sprzątania, jednak warto również zaopatrzyć się w produkty, które sprawią, że poza sterylnością będziemy mogli cieszyć się świeżym zapachem oraz estetycznym wyglądem tego pomieszczenia jak najdłużej.

Anna Pańczyk
Redaktor


tagi: produkty zwalczające bakterie, drogeria,