Wiadomości

Spółdzielnie mleczarskie wnioskują o połączenie

Środa, 10 lipca 2019
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek dotyczący połączenia – czytamy na stronie UOKiK.
Jak podaje urząd, połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim nastąpi na podstawie przepisów art. 96-102 ustawy z dnia 16.09.1982 r. – Prawo spółdzielcze (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1285), z tym, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole będzie spółdzielnią przejmującą, a Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim spółdzielnią przejmowaną.

Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność w zakresie produkcji wyrobów mleczarskich oraz skupu mleka. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole prowadzi skup mleka na terenie 5 województw – wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego, natomiast Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi skup mleka na terenie 1 województwa – wielkopolskiego. Produkty łączących się spółdzielni są sprzedawane na terenie całej Polski.źródło: uokik.gov.pl


tagi: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim,