Personalia

Bakalland z nowym prezesem

Piątek, 28 czerwca 2019
Od lipca Bakalland będzie miał nowego prezesa. Marek Malinowski, dotychczasowy szef CEDC International zastąpi zarządzającego spółką od 2014 roku Marka Moczulskiego.
Marek Malinowski od marca 2018 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego CEDC International. Wcześniej przez dekadę do 2012 przewodził w spółce Stock Polska. Do 2015 roku jako dyrektor zarządzający był związany na Słowacji i Czechach ze Stock Spirits Group. Marek Malinowski jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, posiada również dyplom MBA Uniwersytetu w Illinois.

Marek Moczulski ustępuje z powodu przejściowych problemów zdrowotnych. Pod pięcioletnimi rządami Marka Moczulskiego Bakalland stał się jedną z głównych firm na rynku bakalii, połączył na trwale marki Bakallandu i Delecty.

Od 2011 r. Marek Moczulski pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Dom Development. W latach 2003-2009 szefował fabryce słodyczy ZPC Mieszko zasiadając równocześnie w latach 2005-2007 w radzie nadzorczej BGŻ Bank. Marek Moczulski karierę z biznesem rozpoczynał w Price Waterhousena w latach dziewięćdziesiątych.

tagi: Bakalland, Marek Malinowski, Marek Moczulski,