Nowości

"BAŁTYK" na specjalne okazje

Czwartek, 16 maja 2019
Fabryka Czekolady „Bałtyk” wprowadziła na rynek specjalne kolekcje słodyczy z okazji trwających przyjęć komunijnych. Przygotowane są już także kolejne zestawy upominkowe m.in. na Dzień Dziecka i zakończenie roku szkolnego.
Po sukcesie specjalnych kolekcji upominkowych, które „Bałtyk” przygotował m.in. na Boże Narodzenie 2018 oraz Wielkanoc 2019, a także na „walentynki”, Dzień Babci i Dziadka, firma rozwija ten segment swoich produktów. Obecnie z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkały się „koszyczki komunijne”, w których znalazły się słodycze łączące pokolenia. W koszyczkach znajduje się bowiem kultowa czekolada mleczna z wiórkami kokosowymi, czyli słynna „Malajska”, którą „Bałtyk” produkuje według receptury z początku lat 70. Jest to smak doskonale znany przez dorosłe pokolenie, które pamięta „Malajską” z czasów swojego dzieciństwa. Jednocześnie w koszyczku znajduje się zupełnie nowatorski produkt, czyli owocowe karmelki z witaminami „Dulio Vita”, które należą do nowości „Bałtyku”. W ten sposób symbolicznie połączone zostały smaki lubiane przez kilka pokoleń. Zamiarem producenta było bowiem, aby podarunek na wyjątkową okazję nie tylko wyśmienicie smakował, ale także dostarczał pozytywnych emocji, przywoływał wspomnienia i inspirował do wzajemnych relacji. 

W specjalnych, komunijnych zdobieniach, „Bałtyk” wprowadził na rynek także swoje duże czekolady nadziewane w smaku toffi i mleka oraz cukierki toffi (z linii „TofiTo”), a także czekolady truskawkowe i pralinki „Fruet”. W dystrybucji są również specjalne zestawy upominkowe na Dzień Dziecka – „Odlotowa paka”, „Słodka paka”, „Buziakowe ZOO” i „Słodki kuferek” zawierające popularne wśród dzieci i młodzieży orzeszki w czekoladzie „Super Nutsy”, drażetki „Piksy”, cukierki „TofiTo”, karmelki „Dulio Choco Feel” z magnezem oraz tradycyjne galaretki w czekoladzie „Fantazja” i lizaki „Cmok” oraz „Buziakowe ZOO”. Na zakończenie roku szkolnego przygotowane są natomiast specjalne zestawy bombonierek w formie gotowych prezentów dla nauczycieli w podziękowaniu za ich pracę na rzecz kształcenia i wychowania dzieci.

Dzień Matki oraz Dzień Ojca to także uroczystości, na które „Bałtyk” ma specjalne propozycje. Są to m.in. bombonierki w zdobieniach tulipanowych, pralinki, likworki, a także czekolady nadziewane smakami zamorskich trunków.
 

„BAŁTYK” – najsłynniejsza na Pomorzu fabryka czekolady, której historia sięga 1923 roku i nierozerwalnie wiąże się z Gdańskiem. Czekolady, cukierki, pralinki, lizaki, bombonierki, drażetki czy orzeszki – to wszystko powstaje w rodzimych, polskich zakładach „Bałtyku” w Gdańsku i we Włocławku. „Bałtyk” tworzy słodycze zarówno według tradycyjnych, wieloletnich receptur, jak i zaskakuje swoich sympatyków nowatorskimi pomysłami na zupełnie nowe produkty. Firma znana jest także z produkcji specjalnych, okolicznościowych kolekcji słodyczy na wiele okazji, świąt i uroczystości.tagi: "BAŁTYK", słodycze,