Z badań wynika, iż 74% Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że chwile spędzone z bliskimi i znajomymi to chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że w dzisiejszym digitalowym świecie ma coraz mniej czasu na spotkania z przyjaciółmi. Spotkania w domu przy suto zastawionym stole to już rzadkość, a wielogodzinne luźne rozmowy to dla wielu oznaka „luksusu”. Tradycja spotkań w większym gronie rodziny i znajomych zdaje się zanikać wraz z rosnącym tempem życia, a jak pokazują badania są one źródłem szczęścia i przekładają się na dobre samopoczucie (tak twierdzi 68% badanych). Dlatego tak istotne jest, by były ważną częścią naszego życia.
– Każde udane przyjęcie to nie tylko wyborne trunki i potrawy, ale przede wszystkim dobry gospodarz. Wita w drzwiach, prowadzi do stołu, tworzy serdeczną atmosferę, dba o gości i oczywiście serwuje wyjątkowe dla podniebienia smaki. Zaprasza do wspólnej biesiady, zabawy, opiekuje się należycie gośćmi, tak, by długo i miło wspominali ten czas – mówi Maciej Starosolski, Globalny Ambasador marki Wyborowa. – Nasze spotkania edukacyjne z cyklu „Moc spotkań” będą wyjątkowe nie tylko dlatego, że do stołu w każdym mieście zaprosimy 250 osób, będzie to także zainicjowanie powrotu do tej tradycji w nowoczesnej odsłonie. Razem z Pascalem Brodnickim, znakomitym szefem kuchni, pokażemy jak przygotować takie przyjęcie, podpowiemy, które polskie dania komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem, zaserwujemy przystawkę, danie główne i deser.
Wydarzenia w ramach cyklu Moc spotkań odbędą się w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Łodzi. Uroczyste podsumowanie będzie miało miejsce podczas całodniowego spotkania w Warszawie. Każdy region, w którym odbędzie się spotkanie, ma swoją niepowtarzalną specyfikę i specjały, z których słynie. Nie może więc ich zabraknąć podczas tych uroczystości.
W Poznaniu do narodowego trunku podawany jest gzik, na Pomorzu śledzik, w Warszawie nóżki.
Co ważne, podczas wydarzeń Moc spotkań będą one serwowane w interpretacji Pascala Brodnickiego. A wszystko to w towarzystwie anegdot, ciekawych historii i dobrego humoru, po to, byśmy mogli się świetnie bawić, a przy okazji zaczerpnąć ze skarbnicy naszych najlepszych tradycji.
Harmonogram cyklu Moc spotkań:- 24.04 – Poznań, Blow Up Hall
- 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
- 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska
- 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson
- 15.05 – Kraków, Studio Vintage
- 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217
- 15.06 – Warszawa, Plac Konesera 1
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz
regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl.Liczba miejsc jest ograniczona.
Wydarzenia edukacyjne z cyklu
Moc Spotkań objęło patronatem Muzeum Polskiej Wódki oraz Stowarzyszenie Polska Wódka.
* Badanie „Idea Conviviality oczami dorosłych Polaków” zostało przeprowadzone na zlecenie Wyborowa Pernod Ricard, odbyło się w dniach 1 – 5 lutego 2019 r. i miało zasięg ogólnopolski. Wzięło w nim udział 1076 Polek i Polaków, w tym 564 kobiet oraz 512 mężczyzn. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w badaniu, posiadają co najmniej 18 lat. Badanie miało formę wywiadów on-line na panelu internautów w ramach cyklicznego sondażu Omnibus.