Personalia

Szkocka whisky Glenfiddich z nowym Brand Ambasadorem

Poniedziałek, 08 kwietnia 2019
Najczęściej nagradzana whisky single malt na świecie, Glenfiddich, zyskała nowego, polskiego Brand Ambasadora. Został nim Kuba Magnuszewski, szef baru warszawskiego lokalu 6 Cocktails i barman z wieloletnim doświadczeniem w branży gastronomicznej.
Kuba Magnuszewski związany jest z branżą HoReCa i sektorem hospitality od roku 2008. Przez lata Kuba zbierał doświadczenie w warszawskich barach i restauracjach, by w 2014 roku stworzyć pierwszy w Polsce lokal speakeasy, czyli 6 cocktails. Do tej pory z powodzeniem przyjmuje on kolejnych gości serwując pyszne koktajle oraz szerząc pasję do gościnności. Jako barman i szef baru, Kuba startował w licznych branżowych konkursach, dwukrotnie wygrywając zawody w konkurencjach dotyczących szybkości i dokładności - Bar Fight w Gdańsku oraz organizowany przez warszawski lokal The Roots - International Bartender Day. Największym osiągnięciem w jego karierze jest jednak dwukrotna wygrana w Ultimate Bartender Championship, konkursie organizowanym pod patronatem innej szkockiej whisky z rodziny William Grant & Sons, Monkey Shoulder. Wygrywając konkurs w 2017 roku, Kuba uzyskał jednocześnie najlepszy wynik w skali globalnej.

Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości współpracy z tak utytułowanym i doświadczonym barmanem jak Kuba – mówi Paweł Iwanowicz, Brand Manager marki Glenfiddich. Wierzymy, że nasza współpraca będzie owocna i uda nam się dotrzeć z wiedzą o marce do jeszcze szerszego audytorium, zarówno w świecie barmanów, jak i miłośników whisky.

Nowy Brand Ambasador marki Glenfiddich równocześnie jest niezwykle aktywnym uczestnikiem wydarzeń związanych z gastronomią, również na polach jej rozwoju i edukacji w tym zakresie. Przez ostatnie lata Kuba dzielił się swoją wiedzą i pasją nie tylko w lokalu 6 cocktails, ale również prowadził szkolenia i warsztaty dla młodych barmanów w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Somelierów oraz w Bar Work Academy. W 2018 roku wraz z 3 innymi trenerami współtworzył projekt Master Craft Academy, łączący barmańską praktykę i wiedzę teoretyczną z wiedzą produktową o alkoholach.

Glenfiddich to szkocka whisky single malt, która powstaje wyłącznie na bazie słodu jęczmiennego, wody i drożdży. Destylarnia Glenfiddich została wybudowana własnoręcznie przez Williama Granta w 1887 roku. Dziś, ponad 125 lat później, whisky Glenfiddich jest najczęściej nagradzaną szkocką whisky single malt na świecie – prawdziwym odzwierciedleniem pasji, tradycji, uczciwości i pionierskiego ducha, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.tagi: Kuba Magnuszewski, Szkocka whisky, Glenfiddich, Brand Ambasador,