Grupa Deutsche Post DHL została uhonorowana nagrodą Catalyst Award 2018 za projekt ‘Women in Management’ - globalnie realizowaną inicjatywę, mającą na celu wsparcie i rozwój kariery kobiet. Dzięki tej inicjatywie Grupa tworzy przyjazne kobietom miejsce pracy, znacząco podnosząc udział kobiet w firmie na stanowiskach menadżerskich.
Grupa Deutsche Post DHL zatrudnia około 520 000 pracowników w ponad 220 krajach, dzięki czemu jest jednym z największych pracodawców na świecie. Prestiżowa nagroda Catalyst została przyznana w uznaniu za wdrażanie projektu promującego rolę kobiet wśród kadry zarządzającej. Nagroda Catalyst Award, przyznawana jest co roku firmom które promują różnorodność, zapobiegają wykluczeniu oraz tworzą miejsce pracy umożliwiające kobietom rozwój. Od 1987 roku, organizacja Catalyst nagrodziła 87 inicjatyw w organizacjach na całym świecie. Grupa DPDHL jest pierwszą niemiecką organizacją, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.
„Grupa DP DHL to globalna firma zatrudniająca pracowników pochodzących z różnych kultur, posiadających różnorodne umiejętności i doświadczenia. Zarzadzanie różnorodnością jest naszą codziennością, a wspieranie rozwoju kobiet jest czynnikiem przesądzającym o sukcesie naszej firmy. Jesteśmy dumni z otrzymanej nagrody, gdyż pokazuje ona, że nasze działania zmierzają w dobrym kierunku”. Mówi Frank Appel, CEO Grupy Deutsche Post DHL
Wdrożony w 2011 roku projekt zapoczątkowało przeprowadzenie w całej grupie badania dotyczącego zdiagnozowaniu głównych barier rozwoju kariery kobiet i ich dostępu do stanowisk kierowniczych. Na podstawie ankiety zidentyfikowano cztery obszary działania: kulturę i sposób myślenia, elastyczne warunki pracy, wsparcie kariery zawodowej kobiet i monitorowanie, na podstawie których wdrożono szereg różnych projektów promujących ideę różnorodności. W każdym z krajów prowadzone są szkolenia w ramach programu CERTFIIED, mające na celu ustanowienie wspólnej kultury organizacyjnej oraz wspólnych wartości, którymi kieruje się Grupa. Grupa wprowadziła elastyczne godziny pracy, które dają kobietom i mężczyznom możliwość, lepiej pogodzić pracę i życie rodzinne. W ciągu całego roku dla kobiet organizowane są konferencje, szkolenia i kursy, mające na celu podnoszenie ich kompetencji, a także promowanie idei zarządzania różnorodnością. W czasie obchodzonego co roku Tygodnia Różnorodności pracownicy mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i promowania najlepszych praktyk.
„DHL Supply Chain w Polsce zatrudnia około 3 000 pracowników, z czego ponad połowa to kobiety. W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w biznesie nie płeć jest ważna, a kompetencje, umiejętności i doświadczenie. Kobiety są nieodłączną częścią sukcesu firmy, bardzo często bezpośrednio przyczyniając się do rozwoju i budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa na rynku. Badania wskazują, że zróżnicowane zespoły odnoszą 15 proc. większe przychody od firm bardziej jednolitych. Dlatego również lokalnie, w Polsce wspieramy kobiety na stanowiskach menadżerskich oraz jesteśmy partnerem Stowarzyszenia „Ladies First’, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i informacji, a także wspieranie rozwoju profesjonalnego i osobistego kobiet.” mówi Agata Wydmańska, Marketing & Communication Manager CEE
W Grupie DP DHL różnorodność wykracza daleko poza płeć, narodowość, pochodzenie etniczne, religii, wiek, orientację seksualna czy niepełnosprawność. Wierzymy, że to, że się różnimy stanowi o naszej sile – czemu grupa dała wyraz w dokumencie – ‘All Different, Together Successful’.
W 2018 roku Grupa DP DHL otrzymała prestiżową nagrodę European Diversity Award 2018.