Rozmowy niefiltrowane

Biznes z pokolenia na pokolenie

Środa, 16 stycznia 2019 HURT & DETAL Nr 01/155. Styczeń 2019
Zajmuję się handlem od około 4-5 lat, ale wcześniej przez wiele lat pomagałem mojemu tacie w prowadzeniu biznesu spożywczego. To on rozpoczął naszą rodzinną przygodę z handlem. Założył firmę i otworzył pierwszy sklep, obecnie mamy ich siedem.
Początki nie były łatwe, aby skompletować dobrą ofertę produktową trzeba było odwiedzić wiele hurtowni, znaleźć najlepsze ceny – to wymagało dużo czasu, uważności i poświęcenia. Teraz taka czynność jak kompletowanie zamówienia wygląda zupełnie inaczej. Jest dużo prościej.

Przez te wszystkie lata najpierw obserwowałem jak tata prowadzi biznes, jak radzi sobie z trudnościami. Śledziłem wszystkie przemiany jakie dzieją się na rynku. Od najmłodszych lat nabywałem doświadczenie jak prowadzić działalność. Wiele się wtedy nauczyłem. Kiedy sam już oficjalnie przystąpiłem do biznesu – dzięki tacie miałem naprawdę dobry start – zauważyłem, że współczesny handel daje dużo więcej możliwości i ułatwień niż kiedyś. Dlatego podziwiam tych, którzy rozpoczynali swoją przygodę z handlem od zera – wiele lat temu.

Michał Bagiński
Właściciel sklepu w Łomży


tagi: rozmowy niefiltrowane, sprzedaż, handel,