Kategorie produktów

Kobieca strona mocy

Poniedziałek, 22 października 2018 HURT & DETAL Nr 10/152. Październik 2018
Cienkie i ultracienkie, zapachowe, oddychające, o odpowiednim rozmiarze, inne na dzień, inne na noc, mniejsze opakowanie w podróż, to bardziej ekonomiczne do domowego użytku. Higiena kobieca skrywa wiele sekretów.
Świat produktów przeznaczonych wyłącznie dla kobiet jest olbrzymi i nieograniczony. Im ilość propozycji produktów jest większa tym wybór staje się trudniejszy. Czym sugerować się przy podejmowaniu decyzji?

Podpaski

Wydają się dosyć klasyczną opcją, w rzeczywistości jednak ilość ich rodzajów oraz zróżnicowanie cenowe jest bardzo duże. Olbrzymią zaletą podpasek jest wielość ich kształtów i poziomów chłonności, które każda kobieta może dopasować pod własne indywidualne potrzeby. Wiele użytkowniczek ceni sobie w nich przede wszystkim prostotę użytkowania. Producenci oferują je zarówno ze skrzydełkami, które w większym stopniu chronią bieliznę, jak i w bardziej uniwersalnych opcjach – bez skrzydełek. Na każdej półce z produktami do higieny intymnej znajdziemy również podpaski perfumowane lub te pochłaniające zapach.

Wkładki

Stanowią najbardziej uniwersalne zabezpieczenie dla kobiet w każdym wieku. Cienkie i ultracienkie opcje proponowane przez producentów są niemalże niewyczuwalne dla kobiet i dostosowują się do każdego rodzaju bielizny. Świetnie sprawdzają się na co dzień w celu utrzymania świeżości, podczas miesiączki – jako dodatkowa ochrona oraz przy wszelkich upławach. Aby zapewnić poczucie komfortu i świeżości producenci oferują perfumowane wkładki higieniczne lub takie, które skutecznie pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Podczas stosowania wkładek należy jednak pamiętać o tym, aby regularnie je zmieniać, ponieważ w innym wypadku mogą one przyczynić się do rozwoju infekcji. Warto również rozglądać się za opcjami wykonanymi z materiałów przepuszczających powietrze.

Tampony

Mają na celu zapewnienie kobietom maksymalnego komfortu. Dzięki nim podczas miesiączki każda kobieta może organizować sobie czas bez żadnych wyrzeczeń. Basen, siłownia czy lekcje tańca przestają być przeszkodą w funkcjonowaniu podczas tych dni. Tampony dzielimy głównie pod względem rozmiaru, który tożsamy jest z chłonnością, jaką zapewniają. W zależności od obfitości okresu każda kobieta może zdecydować, który produkt da gwarancję najlepszej ochrony. Ponadto, tampony zapewniają większą chłonność oraz niwelują prawdopodobieństwo zabrudzenia bielizny. Producenci oferują zarówno uniwersalne opcje na dzień, jak i bardziej chłonne oraz dopasowujące się do kobiecości tampony, które bezpiecznie można stosować na noc. Podczas zakupów drogeryjnych do wyboru mamy zarówno mniejsze opakowania idealne na wyjazd jak i ekonomiczne propozycje świetne do użytku domowego.

Producenci starają się więc odpowiadać na rozmaite potrzeby konsumentek coraz bardziej wyspecjalizowanymi produktami. Na półce w drogerii znajdziemy więc preparaty dla młodych mam i kobiet w ciąży, kobiet po porodzie, w okresie menopauzy czy w trakcie leczenia infekcji intymnych. Są także kosmetyki przeznaczone dla małych dziewczynek i nastolatek. To dobry kierunek rozwoju tego segmentu rynku produktów higienicznych.

Anna Pańczyk


tagi: higiena, podpaski, wkładki, tampony,