Wiadomości

DHL Express inwestuje w międzykontynentalną sieć połączeń

Środa, 18 lipca 2018
Podczas Międzynarodowych Targów Powietrznych Farnborough, wiodący światowy dostawca przesyłek ekspresowych – firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów. Pierwsze cztery maszyny mają być dostarczone do końca 2019 roku.
"Zakup 14 Boeingów wskazuje kierunek stopniowej wymiany naszej starszej floty międzykontynentalnej. Wybraliśmy ten najbardziej paliwooszczędny i najbardziej niezawodny typ samolotu dalekiego zasięgu. Te maszyny przyczynią się do realizacji naszego celu, jakim z pewnością jest redukcja emisji spalin i pozwolą nam obsługiwać jeszcze więcej rynków dzięki lotom bez międzylądowań. Firma DHL już wcześniej była użytkownikiem tego typu samolotu dla celów logistycznej, kiedy w 2009 r. przyjęła dostawę trzeciego B777F wyprodukowanego przez Boeinga. Dzięki bogatemu doświadczeniu w obsłudze tego typu maszyn, Boeing okazał się najlepszym samolotem we wszystkich aspektach działania, nasz wybór staje się bardzo logiczny." – wyjaśnia Ken Allen, CEO DHL Express.

Wymiana 14 interkontynentalnych maszyn na nowe, o porównywalnej ładowności, przyniesie pod względem operacyjnym znaczące korzyści w zakresie kosztów, wydajności i niezawodności. Chociaż firma w przeszłości głównie wynajmowała samoloty do obsługi swojej globalnej siatki połączeń, zakup własnej floty wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe DHL Express w przyszłości. Zaliczka została już uwzględniona w firmowych rozliczeniach Capex na 2018 rok.

Zwiększenie sprzedaży transgranicznej w e-commerce wzrośnie do 4,48 biliona dolarów do 2021 r. – co oznacza wzrost o 19,2% rocznie. Inwestycja DHL w samoloty 777 Freighter jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące globalne zapotrzebowanie na ekspresowe przesyłki. Ten największy na świecie dwusilnikowym samolot transportowy, ma zasięg 4 900 mil morskich (9 070 kilometrów) i może pomieścić ładunki do wagi 102 ton.

Te najnowocześniejsze samoloty zredukują emisję CO2 o 18% w porównaniu do zastępowanych maszyn. Pomoże to przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zgodnie z celami DHL Express w zakresie ochrony klimatu i do ograniczenia emisji spalin związanych z logistyką do zera do 2050 r.

DHL Express obsługuje ponad 260 dedykowanych samolotów współpracując z 17 partnerskimi liniami lotniczymi. To ponad 600 lotów dziennie do 220 krajów świata.tagi: DHL Express, inwestycje, międzykontynentalna sieć połączeń, Międzynarodowe Targi Powietrzne Farnborough,