Pielęgnacja na najwyższym poziomie bez wychodzenia z domu i wydawania fortuny w profesjonalnych salonach SPA? Czy to w ogóle możliwe?
Przekonajmy się zatem, czy wśród kosmetyków dostępnych w sklepach i drogeriach znajdziemy takie, które spełnią wysokie wymagania konsumentek i pozwolą na stworzenie im własnego, prywatnego SPA. Przecież piękna i zdrowa skóra, to podstawa dobrego samopoczucia!
Przede wszystkim odpoczynek!
Przygotowując domowe SPA nie należy się spieszyć. Jest to najważniejsza i niestety najczęściej pomijana zasada. Wynika to przede wszystkim z tego, że współcześnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni żyją w niesamowitym i często nieuzasadnionym pośpiechu i stresie. Codzienna rutyna, deadline-y, zobowiązania, presja, a nawet korki na drogach wywierają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, ale również odbijają się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Dlatego też każda kobieta decydując się na „domowe SPA” powinna zarezerwować wystarczająco dużo czasu, tylko dla siebie. Jest to ten moment, w którym będzie mogła zapomnieć o pędzie dnia codziennego i ukoić nerwy.
Jak jednak powinny wyglądać przygotowania do domowego SPA w praktyce? Poza pozytywnym nastawieniem i wolnym czasem bardzo istotnym czynnikiem okazuje się ogólna atmosfera otaczająca kobietę. Drobiazgi, takie jak: aromatyczne świece czy kwiatowe zapachy na pewno pomogą wprowadzić spokojną aurę. Kolejnym czynnikiem, który ułatwi stworzenie wymarzonego klimatu, może okazać się kojąca muzyka, która pomoże w wyciszeniu.
Na domowe SPA składa się kilka etapów i poza pozytywnym nastawieniem, wizualnym efektem oraz dużą ilością wolnego czasu wymaga przygotowania niezbędnych produktów kosmetycznych.
Kąpiel
Pierwszym etapem domowego SPA jest kąpiel. Choć może wydawać się wydarzeniem dosyć codziennym i rutynowym – wystarczy chwila, by nastał spokój, który zakorzenia się w nas podczas sesji w wannie, bądź pod prysznicem. Świetnym dodatkiem okazują się również wszelkie olejki eteryczne lub musujące kule do kąpieli, które każda kobieta może dobrać wedle własnego gustu. Najlepiej na samopoczucie wpłynie kąpiel w ciepłej wodzie, tj. około 30 stopni Celsjusza, która ani nas nie uśpi, ani znacznie nie pobudzi. Co ważne, podczas kąpieli rozszerzają się pory, dzięki czemu odżywcze substancje lepiej wchłaniają się w skórę, dlatego kobiety nie powinny zapominać o środkach, które dostatecznie nawilżają i odżywiają.
Peeling
Kolejnym etapem procesu odnowy jest pozbycie się suchego i zniszczonego naskórka oraz pobudzenie krążenia, czyli niezawodny i znany każdej kobiecie peeling. Producenci oferują go w różnych wariantach, m.in. klasyczny peeling drobno- i gruboziarnisty do twarzy lub ciała, ale również widoczne coraz częściej peelingujące żele pod prysznic. Pozwalają one połączyć odprężającą kąpiel ze „zmyciem” z siebie martwego naskórka. Z badania TGI Kantar MillwardBrown z okresu lipiec 16’ – czerwiec 17’ wynika, że ponad 17% Polek korzysta z peelingów i maseczek przynajmniej raz w tygodniu. Jest to bardzo dobry znak, ponieważ produkty te przynoszą najlepsze rezultaty, gdy stosowane są regularnie. Peelingi dzielą się na różne rodzaje, uwzględniając wszelkie preferencje, takie jak: rodzaj cery czy efekt końcowy. Najczęściej spotykanymi peelingami są przede wszystkim peelingi ziarniste (mechaniczne) przeznaczone w szczególności do skóry tłustej i mieszanej oraz enzymatyczne do cery wrażliwej i odwodnionej. Pamiętajmy jednak o tym, że producenci oferują bardzo urozmaicone i dostosowane do wszelkich potrzeb klientek kosmetyki oraz powiększają stale ofertę o coraz bardziej innowacyjne produkty. Dlatego też każda kobieta bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Natłuszczenie i odżywienie skóry
Po kojącej zmysły kąpieli i peelingu, przychodzi czas na natłuszczenie skóry. Wybór produktów jest ogromny, dlatego też kobiety mogą mieć problem z wyselekcjonowaniem najodpowiedniejszych kosmetyków. Co prawda nie ma produktu, który byłby idealny dla każdego, jednak producenci coraz częściej pomagają kobietom we właściwym doborze kosmetyków poprzez informacje, które umieszczają na opakowaniach. Preferowany rodzaj cery, wiek oraz sprecyzowane efekty działania kosmetyku z pewnością redukują czas spędzony przy półkach drogeryjnych. Wszelkiego rodzaju olejki i masła do ciała, które mogą wydawać się problematyczne przy codziennym użytkowaniu (więcej czasu zajmuje im wchłonięcie się w skórę, ponieważ zawierają więcej tłuszczu), podczas domowego SPA sprawdzą się rewelacyjnie. Nie dość, że natłuszczą skórę, to jeszcze dodatkowo ją odżywią.
Jeszcze raz odpoczynek i relaks
Ostatni i najprzyjemniejszy etap domowego SPA to relaks przy ulubionym filmie, książce czy dźwiękach muzyki. Najważniejsze, aby było przyjemnie i odprężająco. Wiele kobiet może go bagatelizować, jednak muszą one pamiętać o tym, że potrzebują około 2-3 godzin, aby kosmetyki w odpowiednim stopniu wchłonęły się w skórę i poprawiły samopoczucie. Na ten etap możemy pozostawić kosmetyki wymagające większej ilości czasu na przyswojenie. Dobrym przykładem są produkty „Świt Pharma” oferujące całą gamę produktów „Exclusive Cosmetics SPA”, takich jak różnego rodzaju maseczki do twarzy czy płatki pod oczy, które utrzymają nawet najdelikatniejsze okolice twarzy w dobrej kondycji. Nie zapominajmy jednak o dłoniach, które podczas codziennych obowiązków bądź uciążliwych mrozów są najbardziej narażone na urazy. Idealnym rozwiązaniem okazują się np. rękawiczki nasączone kompleksem aktywnych składników, które nie tylko nawilżą, ale też ujędrnią skórę dłoni.
Zabiegi SPA kojarzące się dotychczas z drogimi wyjazdami do ekskluzywnych ośrodków są już dostępne niemal dla każdej Polki i nie budzą już takich emocji. Wystarczy wejść do drogerii, aby przekonać się, że dostępne tam kosmetyki z powodzeniem pozwolą na przygotowanie SPA w domowym zaciszu. Szeroka oferta produktów kosmetycznych z pewnością ułatwi też ich dobór nawet najbardziej wymagającym konsumentkom. Co więcej, kosmetyki są idealnym pomysłem na świąteczny prezent. Przecież każda Polka, bez względu na ilość czasu oraz możliwości finansowe zasługuje na to, aby być piękną i zrelaksowaną.
Anna Pańczyk