Hochland Polska już od kilkunastu lat jest partnerem Programu „Moje Dziecko Idzie do Szkoły”. We wrześniu startuje kolejna edycja Programu, który skierowany jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ich rodziców i opiekunów.
W tegorocznej edycji Programu „Moje Dziecko Idzie do Szkoły” promowane są sery żółte Hochland, jako składnik wartościowych śniadań. Śniadanie powinno być najobfitszym posiłkiem w ciągu dnia, zarówno ucznia jak i osoby dorosłej. Wapń to jeden z najważniejszych pierwiastków, a jego odpowiednia ilość w diecie to niezbędny warunek zdrowych kości, prawidłowego wzrostu i pełnej harmonii organizmu. Jego niedobór to groźba ciągłego zmęczenia, wad kręgosłupa i osteoporozy. Żeby zapewnić organizmowi odpowiednią dzienną dawkę wapnia, musielibyśmy wypić prawie litr mleka, zjeść prawie kilogram twarogu, albo...zjeść 4 plasterki sera żółtego Hochland! Sery Hochland są pełnowartościowym źródłem wapnia, prostym w użyciu i przede wszystkim pysznym. Sery żółte Hochland nie zawierają konserwantów, antybiotyków i tłuszczów roślinnych, o czym informujemy także w materiałach Programu ”Moje Dziecko Idzie do Szkoły” i na opakowaniach produktów.
Celem Programu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców i opiekunów na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, uświadomienie rodzicom i opiekunom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych, przekonanie ich o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych w domu i środowisku szkolnym oraz zainteresowanie zdrowiem własnych dzieci i czynnikami wpływającymi na jego zachowanie.
Realizacja Programu pozwala na zwrócenie uwagi rodziców na istotne sprawy dotyczące zdrowia ich dzieci i przyczynia się do poszerzenia wiedzy rodziców i podniesienia ich świadomości prozdrowotnej. W przedszkolach i szkołach Program realizowany jest przez nauczycieli nauczania zintegrowanego i przedszkolnego, pracowników szkolnej służby zdrowia, pedagogów szkolnych, psychologów. Do działań programowych często włączają się przedstawiciele policji, straży pożarnej, urzędów miast i gmin, lekarze, logopedzi, szkolni koordynatorzy zdrowia. Działania programowe są stałym elementem edukacji zdrowotnej w przedszkolach i szkołach. Treści zawarte w Programie, pozytywna ocena wartości dydaktycznych i merytorycznych przygotowanych materiałów oraz potrzeba przekazywania wiedzy i uświadamiania rodziców o ich wpływie na zdrowie dzieci spowodowały, że Program wpisał się na stałe w kalendarz realizowanych działań w placówkach oświatowo - wychowawczych. Program cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i rodziców oraz jest chętnie realizowany w różnych formach pracy z dziećmi.