Jaka jest obecna sytuacja rynkowa serów w plastrach? Jak plasują się Państwa produkty?
Sery ryckie są rozpoznawalne i powszechnie doceniane przez konsumentów. Jesteśmy jednym z wiodących polskich producentów sera dojrzewającego typu holenderskiego. Spółdzielnia Mleczarska RYKI do niedawna sprzedawała sery twarde głównie w formie bloku, krojonego w sklepach i sprzedawanego na wagę. Obecnie najbardziej popularne rodzaje serów: Rycki Edam, wędzony Ramzes, niskotłuszczowy Hit z Ryk oraz Goudę sprzedajemy również w formie plastrowanej. Wyniki są dla nas powodem do zadowolenia. Udział sprzedaży towarów konfekcjonowanych rośnie, jesteśmy więc dobrej myśli i przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek naszych serów w formie kawałków.
Rycki Edam, Ramzes, Hit z Ryk i Gouda to jedne z topowych produktów SM RYKI, jakie jeszcze powinny być obecne na sklepowych półkach?
Nasza oferta serów jest bardzo różnorodna, dlatego każdy konsument serów holenderskich i holendersko-szwajcarskich znajdzie coś dla siebie. Topowe produkty Spółdzielni Mleczarskiej RYKI to Rycki Edam o lekko orzechowym smaku (około 50% w strukturze sprzedażowej), naturalnie wędzony Ramzes z oczkami, odtłuszczony Hit z Ryk oraz łagodna Gouda. Zainteresowaniem cieszy się również długo dojrzewający (przez 3 miesiące) Cezar z nutą pikantności, pakowany w charakterystyczną czarną folię oraz Cymes – ser z przyprawami.
Nowoczesność produkcji i innowacje to zdecydowanie wyróżnia SM RYKI, proszę o tym opowiedzieć naszym Czytelnikom.
W działalności stawiamy na stały rozwój i jakość naszych produktów. Nieustannie pracujemy nad recepturami nowych serów, ale też unowocześniamy zaplecze produkcyjne. W 2013 r. zainwestowaliśmy w nową serownię i solownię, co zwiększyło dwukrotnie wydajność produkcyjną zakładu. Modernizując firmę wybieramy rozwiązania wydajne technologicznie, energooszczędne i możliwie najbardziej minimalizujące emisję zanieczyszczeń do środowiska. Obecnie jesteśmy w trakcie budowy własnej, niezależnej oczyszczalni ścieków, która będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w polskiej branży mleczarskiej.