Technika w handlu

Aplikacja MAGO AR zbiera nagrody!

Piątek, 26 kwietnia 2019
Pierwsza na świecie aplikacja w branży wyposażenia sklepowego wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość Mago AR Shopfitting została wyróżniona i otrzymała nagrodę Retail Innovation Awards 2019 w dziedzinie aranżacji wnętrz sklepowych.

Aplikacja dostępna jest na rynku niespełna 3 miesiące i zyskuje coraz więcej użytkowników jak i również uznanie w branży wyposażenia obiektów handlowych. To unikalne rozwiązanie, adresowane do detalistów, wprowadził, czołowy producent wyposażenia sklepowego i dostawca rozwiązań dla branży retail - firma MAGO.
Teraz, dzięki pierwszej na świecie aplikacji Mago AR Shopfitting, detaliści mogą optymalnie zagospodarować przestrzeń na sali sprzedaży.


„Od ponad 30 lat nadrzędnym celem MAGO jest koncentracja na kliencie i jego potrzebach – skupiamy się na optymalnych, kompleksowych rozwiązaniach problemów z jakim borykają się na co dzień właściciele sklepów.  Na rynku wyróżniamy się niestandardowymi pomysłami, elastycznością, jak również przewagą technologiczną. Dlatego jako jedyna firma na świecie z naszej branży przygotowaliśmy klientom narzędzie w postaci APLIKACJI MAGO AR na smartfony i tablety”, podkreśla Dawid Marczak – Creative Team Manager w MAGO.


Aplikacja jest prosta i przyjazna dla użytkownika. Intuicyjna nawigacja nawet niezbyt doświadczonym osobom pozwoli w kilka chwil zabrać się za projektowanie wnętrza sklepu. Po wyborze konkretnego mebla można go dowolnie obrócić, obejrzeć z każdej strony, zwiększyć lub zmniejszyć i dopasować do sprzętów stojących obok. Aplikacja pozwala też wygenerować obraz bardziej rzeczywisty niż najwierniejszy model, ponieważ wszystkie bryły mebli są w skali 1:1. Twórcy aplikacji przygotowali gotowe rozwiązania z podziałem na branże: spożywczą, DIY, ogród, są też boksy kasowe – zarówno radycyjne, jak i samoobsługowe oraz stojaki i stoły promocyjne. Każdy produkt jest opisany, a za pośrednictwem plikacji można poprosić o więcej informacji. Aplikacja pozwala również zestawiać ze sobą różne typy mebli a nawet ustawiać na nich wirtualne towary. Wszystko po to, aby dobrać mebel idealny.
 
Aplikacja MAGO AR nie jest jedynym projektem, który opiera się na wykorzystaniu grafiki 3D w MAGO – „Już niedługo oddamy w ręce naszych klientów kolejne narzędzia wykorzystujące modele 3D w projektowaniu przestrzeni sklepowej. Największą satysfakcją jest dla nas zadowolony klient, a rosnąca liczba użytkowników aplikacji i ich pozytywne opinie o naszym produkcie są motorem do tworzenia kolejnych innowacyjnych rozwiązań”, dodaje Dawid Marczak.

Aplikację MAGO AR można pobrać zarówno z Google Play jak i z Apple App Store.

 
Poniżej przedstawiamy krótki filmik obrazujący możliwości aranżacji przestrzeni sklepowej, jakie umożliwia technologia rozszerzonej rzeczywistości zastosowana w aplikacji MAGO AR.

0000000000000.jpg  

tagi: MAGO, AR, aplikacja,