Nowości

Nowość z MLEKOVITY: paluszki serowe Produktem Mlecznym Roku 2017

Piątek, 19 maja 2017
MLEKOVITA to zdecydowany lider w każdym aspekcie swojej działalności. Podczas X Euroforum Polskiego Mleczarstwa rozstrzygnięta została XXV Krajowa Ocena Serów i Twarogów oraz finał XI edycji konkursu Produkt Mleczny Roku 2017, w którym zwyciężyła nowość z MLEKOVITY: paluszki serowe.
Paluszki serowe to nowość w asortymencie MLEKOVITY – pierwszy taki polski produkt na rynku. Ten ser dostępny jest w 3 wariantach: paluszków serowych MiaMu, paluszków serowych z czarnuszką oraz paluszków serowych z serem wędzonym. Ten ser w postaci pojedynczo pakowanych paluszków stanowi znakomitą przekąskę dla konsumentów w każdym wieku, na każdą porę dnia i okazję. Osobne pakowanie każdej porcji jest nie tylko gwarancją długotrwałej świeżości, ale również wygody.

Paluszki serowe wpisują się w trendy związane ze zdrowym odżywianiem: nie zawierają konserwantów i glutenu. To produkt o wysokiej wartości odżywczej. Stanowi bogate źródło naturalnego, pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka, które jest budulcem tkanek i źródłem energii. Paluszki serowe charakteryzują się również wysoką zawartością wapnia, niezbędnego dla mocnych kości i zdrowych zębów. Ponadto paluszki serowe z czarnuszką zyskują prozdrowotne własności tego ziarna, którego zalety znano już w starożytności. Nasiona czarnuszki posiadają bowiem ponad 100 aktywnych substancji – związków biologicznie aktywnych, dzięki którym czarnuszka charakteryzuje się m.in.: silnym działaniem antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybicznym, zyskuje właściwości antyzapalne, antyoksydacyjne, przeciwbólowe, pomaga redukować nadciśnienie, regulować poziom cukru we krwi, a zawarte w niej związki wzmacniają układ odpornościowy, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni nerkowych czy też chronią przed uszkodzeniami wątrobę i nerki.

Uhonorowanie paluszków serowych tytułem Produktu Mlecznego Roku 2017 jest znakomitym potwierdzeniem doskonałej jakości wyrobów marki MLEKOVITA już od momentu pojawienia się na rynku.tagi: MLEKOVITA, paluszki serowe,