Po długiej i uciążliwej zimie spragnieni relaksu, orzeźwienia i słońca, wypatrujemy kolejnych okazji do tego, aby wreszcie poczuć prawdziwe lato. Coraz częściej organizujemy spotkania z przyjaciółmi, podczas których chcemy odpocząć, po prostu dobrze się bawiąc. Czy to podczas klasycznych imprez-domówek, czy przy wspólnym gotowaniu smakowitych potraw czy oglądania filmów z projektora. Jedno jest pewne, liczy się wówczas dobre towarzystwo i doskonała zabawa.
Lato w tym roku może być jeszcze bardziej kolorowe, smakowite i soczyste. W tysiącach sklepów w całej Polsce dostępne są smakowe warianty Finlandia® Vodka z dołączonymi książeczkami–zawieszkami. Praktyczne mini przewodniki po świecie koktajli, dzięki którym poznasz podstawowe zasady przygotowywania drinków, przydadzą się podczas każdej imprezy. W krótkim wprowadzeniu do postaw miksologii będzie można znaleźć informacje o akcesoriach niezbędnych do przygotowania drinków, rodzajach szkła i dekoracji, które pozwolą błysnąć barmańską wiedzą i obyciem. 15 przepisów na drinki, bazujących na wariantach smakowych Finlandia® Vodka, to szeroki wachlarz propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo wszystkie drinki opatrzone zostały informacją o skali trudności przygotowania kompozycji. Bawiąc się smakami i eksperymentując z dodatkami możesz otworzyć przed sobą drzwi do świata miksologii. Tymczasem już teraz przygotuj Finlandia Caipiroska na bazie różnych wariantów Finlandia® Vodka i odkryj swój ulubiony. Poczuj atmosferę lata i baw się smakami!
FINLANDIA CAIPIROSKA - jeden drink, wiele możliwości
40 ml Finlandia® Lime Vodka (lub innego smaku Finlandia Finlandia® Vodka)
4 ćwiartki limonki
3 łyżeczki cukru
lub 10 ml syropu cukrowego*
kruszony lód
Szkło: short glass
Do szklanki wrzuć owoce, wsyp cukier lub wlej syrop cukrowy. Ugnieć owoce
aż puszczą sok. Wsyp kruszony lód, wlej Finlandia® Vodka, całość zamieszaj.
Szklankę uzupełnij kruszonym lodem.
*Zmieszany cukier z wodą w proporcjach 1:2
GRAPEFRUIT COLLINS - dla poszukujących jeszcze większego orzeźwienia
40 ml Finlandia® Grapefruit Vodka
30 ml soku z cytryny
20 ml syropu cukrowego*
60 ml wody gazowanej
Szkło: long glass
Garnish: grejpfrut i wisienka
Do szejkera wypełnionego lodem wlej Finlandia® Grapefruit Vodka, sok z cytryny, syrop cukrowy, a następnie wyszejkuj. Zawartość szejkera przelej do wysokiej szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij wodą gazowaną. Udekoruj grejpfrutem
i wisienką.
*Zmieszany cukier z wodą w proporcjach 1:2
Więcej propozycji znajdziesz w książeczkach-zawieszkach z praktycznym magnesem do zawieszenia na lodówce, dostępnych przy wariantach smakowych Finlandia® Vodka.