Krawpak – firma, wyłącznie z polskim kapitałem działa na rynku konfekcjonowanych produktów sypkich, takich jak: ryż, kasza, groch, mąka ziemniaczana i inne, od 1990 roku. W 2012 roku na jej terenie otworzono piekarnię, dzięki której w asortymencie znajduje się również bułka tarta i szeroka gama Tomaszowskich Ciasteczek pieczonych tradycyjnym, domowym sposobem. Starannie selekcjonowane surowce, dbałość o konsumenta, jego potrzeby i gusta oraz postawienie na stały rozwój wszystkich działów firmy zyskały przedsiębiorstwu rzeszę oddanych klientów.
Królewski przysmak
Kasza gryczana pochodzi z Indii, gdzie grykę uprawia się od 4000 lat. Do Europy trafiła z Azji Środkowej w XIII wieku. Z hreczki, czyli gryki wyrabiano kasze: obwarzaną - paloną, żelazną – niepaloną, oraz drobną, łamaną - nazywaną krakowską albo królewską, była ona bowiem ulubionym przysmakiem Anny Jagiellońskiej, żony Stefana Batorego. Anna Jagiellonka przypisywała kaszy wiele zalet i zdrowotnych właściwości, uczyniła ją zatem jednym z najczęściej podawanych przysmaków na dworze. Miała rację, gdyż nasiona gryki są zasobne w różne niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Niestety w Polsce Kaszę gryczaną jemy coraz rzadziej, uznając ją niepotrzebnie za produkt gorszej kategorii. Aby zmienić nastawienie do tego produktu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia firma Krawpak poszerzyła ofertę kasz o Kaszę gryczaną z warzywami, z pomocą której przyrządzimy pyszne, zdrowe, kolorowe i oryginalne potrawy.
Kolorowo na talerzu
Kasza gryczana jest jednym z tych produktów, którego w polskim domu zabraknąć nie może. Pomimo, iż coraz rzadziej gości na naszych stolach, wypierana przez ryż i ziemniaki, wciąż stanowi składnik wielu dań. Może ona stanowić podstawę zarówno diety mięsnej, jak i wegetariańskiej. Ugotowana na sypko z sosem i surówką to propozycja na prosty, a jednocześnie pożywny posiłek. Kasza gryczana doskonale komponuje się z tłuszczem - masłem lub w wersji bardziej kalorycznej ze skwarkami. Z sosem do mięs i ogórkiem kiszonym smakuje również doskonale. Wegetarianie z kolei przyrządzają z niej gołąbki, pierożki, kotlety. Kaszę gryczaną od firmy Krawpak urozmaicono bukietem suszonych warzyw, takich jak marchewka, pietruszka, seler oraz por, dzięki którym wzrosną walory nie tylko smakowe, ale także wizualne serwowanych dań.
Zdrowie prosto z natury
Gryka pod względem wartości energetycznej przewyższa zboża takie jak pszenica i żyto. Już w medycynie ludowej kasza gryczana podawana była jako środek rozgrzewający oraz ograniczający zbyt intensywne miesiączkowanie. Kasza gryczana zawiera między innymi witaminy, białka o dobrze zbilansowanym składzie aminokwasowym, polisacharydy, polifenole oraz składniki mineralne. Białka gryki bogate są w egzogenne aminokwasy – lizynę i tryptofan, które nasz organizm wykorzysta w pełni, gdy podamy kaszę z produktami zawierającymi białko zwierzęce - z mięsem, mlekiem, kefirem, jajami czy serem. Lizyna odpowiedzialna jest za wchłanianie wapnia, koncentrację, a także łagodzi objawy przeziębienia, tryptofan to natomiast naturalny środek pobudzający organizm do wytwarzania hormonu szczęścia - serotoniny, oraz melatoniny - odpowiedzialnej za dobry sen. Poza wspomnianymi drogocennymi białkami o właściwościach kaszy stanowią witaminy B1 i PP, mające wpływ na system nerwowy. Składniki , takie jak cynk, selen i siarka zawarte w kaszach są ważne dla naszej skóry. Co więcej, Kasza gryczana to produkt naturalnie bezglutenowy, polecana jest zatem osobom zmagającym się z celiaką i przestrzegającym diety bezglutenowej.
Zdrowe odżywianie wcale nie musi oznaczać fortuny wydanej na artykuły spożywcze i czasochłonnego przyrządzania posiłków. Wystarczy zaopatrzyć się w niedrogą i pyszną Kaszę gryczaną z warzywami od firmy Krawpak, która ułatwi przygotowanie doskonałych smakowo, kolorowych i kuszących zapachem, zdrowych posiłków.
tagi: Krawpak , kasza gryczana ,
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Należąca do koncernu FoodWell marka Bakalland dołączyła do...
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP...
Zawirowania w światowym handlu...
Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...