W sobotę (13 sierpnia) w sklepie Netto w Gdyni, przy ul. Puckiej 1, od godz. 9 do 13, wszyscy mieszkańcy dbający o swoje zdrowie, będą mogli sprawdzić, czy nie są zagrożeni cukrzycą.
Badania glukometrem wykona wykwalifikowana pielęgniarka - są one bezbolesne. Po kilku sekundach od nakłucia opuszki palca na wyświetlaczu urządzenia pojawia się wynik. Na jego podstawie można określić, czy dana osoba jest chora na cukrzycę bądź czy jest nią zagrożona.
Rezultaty badania porównywane są z wynikami uzyskiwanymi podczas badań laboratoryjnych.
Podczas białej soboty dietetyk udzieli porad w zakresie zdrowego odżywiania. Klienci sklepu otrzymają materiały edukacyjne na temat cukrzycy oraz zdrowego odżywania się. Netto zaprosi również do degustacji bezcukrowej żywności, dostępnej w ofercie marketu.
Białe soboty sieć Netto organizuje już od ponad roku w ramach kampanii prozdrowotnej „Zatrzymać cukrzycę" Działania te mają na celu zwiększenie świadomości zagrożenia tą chorobą, jak i również zwrócenie uwagi na możliwości jej zapobiegania.
O szczegółach kampanii i terminach białych sobót Netto informuje na łamach prasy, na stronie internetowej www.netto.pl. Informacje dotyczące akcji są oznakowane logo „Zatrzymać cukrzycę", wpisanym w niebieski okrąg, międzynarodowy symbol walki z cukrzycą.
(Maja Święcka)
tagi: Netto ,
Związek Polskich Przetwórców Mleka apeluje o utrzymanie...
W maju rdr. spadł ruch w placówkach sieci fast food – w...
W maju br. kawa mielona zdrożała rdr. w sklepach o 25,1%, a...
Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki...
Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone...
Jak wynika z analizy danych MRiT, w maju liczba wniosków...
Według najnowszego rynkowego raportu, obecnie 18,4% Polaków...
W UE co roku wytwarza się ponad 2,2 mld t odpadów...