Obok nazwy Fundacji Muszkieterów w nowym logo pojawił się element symboliczny. Stanowi go serce, które podkreśla dobroczynny i społeczny charakter organizacji. Obok podstawowych kolorów, czerwonego i czarnego, które od samego początku tworzą tożsamość wizualną Grupy Muszkieterów, obecny jest również kolor zielony, jako ten, który oznacza nadzieję. Czcionka jest spójna z nowym logotypem Grupy.
Działalność prospołeczna wpisana jest na stałe w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Każdy przedsiębiorca przystępujący do Grupy akceptuje Kartę Muszkietera - spis zasad i wartości, wśród których znajduje się gotowość do prowadzenia działań na rzecz społeczności lokalnych. Podejmując decyzję o wstąpieniu do zrzeszenia przedsiębiorca deklaruje chęć niesienia pomocy potrzebującym i wspierania lokalnej społeczności. Karta Muszkietera, stanowiąca fundament Grupy, odwołuje się do zasad kodeksu rycerskiego, którego jednym z twórców był Francis Bacon, angielski filozof epoki odrodzenia.
Myślą przewodnią Karty Muszkieterów jest cytat autorstwa Jeana Bodina, francuskiego prawnika, filozofa epoki odrodzenia „Nie ma większego bogactwa niż człowiek". Zasada ta przyświeca wszystkim działaniom dobroczynnym podejmowanym przez Grupę Muszkieterów. Znajomość ludzi, wśród których żyją i pracują, pozwala Muszkieterom dotrzeć z pomocą do osób rzeczywiście potrzebujących wsparcia.
W 2002 roku Muszkieterowie w Polsce, idąc za przykładem swoich francuskich kolegów założyli Fundację Muszkieterów, której jedną z podstawowych zasad jest wspieranie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Członkami Fundacji są wszyscy przedsiębiorcy należący do Grupy. Fundacja jest organizatorem szeregu ogólnopolskich akcji społecznych.
Grupa Muszkieterów przeznaczyła do tej pory na cele społeczne 9 300 000 złotych.
(M.D)
tagi: muszkieterzy ,
21 listopada 2024 roku w wieku 68 lat zmarł Krzysztof Pakuła...
W październiku 2024 r. całkowita wartość sprzedaży w...
W tym roku Polacy planują mniej kosztowne święta niż...
Obie strony czeka kilka lat przygotowań...
Sztuczna inteligencja jest coraz mocniej wykorzystywana przez...
Ankietowani wskazali pięć rzeczy, których obecnie...
Do zmian muszą się dostosować także małe przedsiębiorstwa...
Z początkiem stycznia 2025 roku Polska obejmie rotacyjną...