Nieskategoryzowane

Bracki Browar Zamkowy - połączenie spółek

Środa, 26 stycznia 2011
Zarząd Grupy Żywiec rozpoczął procedurę włączenia Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie do Grupy Żywiec. Poniżej raport wysłany w tej sprawie na Giełdę Papierów Wartościowych, na której jest notowana Grupa Żywiec, a także informacje o Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie.

"W dniu 21.01.2011 r. Zarząd Grupy Żywiec S.A. postanowił podjąć stosowne działania mające na celu połączenie Grupy Żywiec S.A. (spółka przejmująca) z Brackim Browarem Zamkowym w Cieszynie Sp. z o.o. z siedzibą w  Cieszynie (spółka przejmowana), która jest spółką zależną od Grupy Żywiec S.A.

Połączenie Spółek nastąpi w trybie Art. 492 §1 pkt 1) Ksh poprzez przeniesienie  całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą, która jest jedynym wspólnikiem spółki przejmowanej. Połączenie Spółek  jest kontynuacją  rozpoczętego w roku 2008 procesu konsolidacji i sukcesywnego upraszczania struktury organizacyjnej Grupy Kapitałowej Żywiec S.A. Planowany termin połączenia Spółek to pierwsza połowa b.r. Ostateczna decyzja Zarządu w tej sprawie wymaga akceptacji Rady Nadzorczej Grupy Żywiec S.A."



*Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie i jego piwowarzy mają doświadczenie w warzeniu różnych styli piwnych: koźlaka (Bracki Koźlak Dubeltowy - Grand Champion 2009), belgijskie ale (Bracki Belgijskie Pale Ale- Grand Champion 2010), ale (Mastne), porter (Żywiec Porter) i lagery (Brackie).


*Browar na wzgórzu zamkowym nad graniczną rzeką Olza w Cieszynie założyła rodzina Habsburgów w 1846 roku. Dziesięc lat pózniej ta sama rodzina zdecydowała o powstaniu Browaru w Żywcu.

*Jest jednym z nielicznych browarów w Europie, w którym fermentacja przebiega w otwartych kadziach.

*Jest również jedynym z niewielu browarów na świecie stosującym metodę dekokcyjnego zacierania słodu, dzięki czemu uzyskuje wspaniałą, trwałą pianę w swoich piwach.

*Znaczną część Browaru usytuowano pod ziemią. W podziemnych piwnicach Browaru panuje temperatura od 3 - 6 stopni. Piwo Brackie leżakuje tam ok. 30 - 40 dni, Żywiec Porter 60 nawet do 180 dni.

*Do tej pory Bracki Browar Zamkowy warzył piwa na licencji dla Grupy Żywiec.

*O prawdziwości wszystkich powyższych faktów można się przekonać zwiedzając Browar w Cieszynie.

(Maja Święcka)

tagi: Grupa Żywiec ,