Nowości

Pierwsze danie z dwunastu

Czwartek, 16 grudnia 2010
Wigilijna kolacja to najuroczystszy posiłek w ciągu całego roku. Dania, które w ten wieczór pojawiają się na naszym stole należą do najsmakowitszych i najbardziej wyczekiwanych. Świąteczne potrawy tworzą niezwykłą atmosferę, a ich zapach przypomina nam dzieciństwo. Tradycyjnie jest ich dwanaście, jednak zawsze świąteczną ucztę rozpoczyna tradycyjny barszcz czerwony z uszkami.

Przyjęło się uważać, że barszcz czerwony to potrawa łatwa i niespecjalnie wyszukana. Tymczasem odpowiednia receptura może przemienić zwykły barszcz w wspaniały wigilijny specjał. Pomoże nam w tym Naturalnie Mętny Sok z Buraków SMAKI VICTORII.

Naturalny sok z czerwonych buraków wyciska z warzywa to, co jest w nim najlepsze. Zachowując wszystkie właściwości zdrowotne, koncentruje jednocześnie wszystkie walory smakowe buraka. Dlatego, jak twierdzi Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonosze: - Przygotowując barszcz na bazie naturalnego soku z czerwonych buraków rozpoczniemy wigilijną wieczerzę w prawdziwie królewski sposób.

Co więcej, pyszny sok z buraków nie tylko uczyni naszą wigilijną kolację smaczniejszą, ale także lekkostrawną. Bowiem spożywanie do posiłków Naturalnie Mętnego Soku z Buraków SMAKI VICTORII neutralizuje kwasotwórcze i niekorzystne działanie niezdrowych składników mięs i deserów. Dlatego warto w okresie świątecznych przygotowań zapoznać się z przepisem, który na bazie Naturalnie Mętnego Soku z Buraków SMAKI VICTORII przygotował Robert Muzyczka:

Wigilijny barszcz czerwony

Składniki:

2 głowy karpia

3 marchewki

2 pietruszki

½ średniego selera

1 mały por

3 średnie buraki

2 butelki Naturalnie Mętnego soku z buraków SMAKI VICTORII

3 liście laurowe

10 szt. ziela angielskiego

1 główka czosnku

sól, pieprz, majeranek, cukier, przyprawa w płynie i ocet do smaku

3l wody

Wykonanie:

Głowy karpia dokładnie umyć i usunąć skrzela. Do garnka wlać wodę, dodać obrane i pokrojone na cząstki warzywa razem z burakami, głowy od karpia i wszystkie przyprawy do smaku oprócz czosnku, majeranku i octu. Wszystko gotować na wolnym ogniu około 1, 5 godziny. Na koniec dodać ocet, wlać sok z buraków, dodać również majeranek i pokrojony czosnek. Barszcz odstawić na 10-15 minut, żeby czosnek i majeranek uwolniły swój aromat i smak. Przed podaniem odcedzić na sicie. Ważne jest, aby po dodaniu soku, barszczu już nie zagotowywać, co pozwoli na utrzymanie pięknego koloru.

Barszcz wigilijny, jak mówi tradycja, podawać z uszkami lub z fasolą „Jaś", albo po prostu popijać nim pyszne pierogi.

Producent: Victoria Cymes

Pojemność: 250 ml

Cena: 2,60 zł

(Maja Święcka)

tagi: Cymes ,