Już ponad 14 tysięcy kierowców jeździ trzeźwo i bezpieczniej, ponieważ pobrali na swój telefon komórkowy aplikację „Sprawdź Promile", która pozwala sprawdzić przybliżony poziom alkoholu we krwi. Aplikacja podpowie także po ilu godzinach można bezpiecznie wsiąść za kółko. Jednak pamiętajmy o najważniejszej zasadzie ruchu drogowego: „Nigdy nie prowadź po alkoholu".
W najbliższym czasie większość z nas odwiedzi cmentarze, spotka się z rodziną i przyjaciółmi. Będziemy podróżować samochodami, niejednokrotnie pokonując długie trasy. O nasze bezpieczeństwo będzie dbała policja, ale także my, uczestnicy ruchu drogowego musimy działać odpowiedzialnie. Święta są też czasem, gdy w polskich domach gości alkohol, dlatego by zachować bezpieczeństwo na drogach warto sprawdzić promile.
„Promujemy odpowiedzialne spożywanie alkoholu, chcąc ograniczyć liczbę pijanych kierowców. Dajemy ludziom gotowe i proste w obsłudze narzędzie, które ułatwią życie i zwiększą bezpieczeństwo na drogach" - mówi Wojciech Mrugalski kierownik ds. komunikacji z Kompanii Piwowarskiej.
Z pewnością nie należy dmuchać w komórkę. Ten alkomat nie działa w ten sposób. Wysłanie sms-a z hasłem „PROMILE" pod numer 70 958 (61 gr brutto), pozwoli pobrać aplikacje i zainstalować ją na swojej komórce. Raz pobrana aplikacja może być używana bez dodatkowych kosztów i ograniczeń.
Aby sprawdzić promile należy podać: płeć, wiek, wagę, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Po uzyskaniu wyniku pojawi się komunikat „Nigdy nie prowadź po alkoholu". Tę złotą zasadę powinni wcielać w życie wszyscy kierowcy.
Dodatkowo, dzięki aplikacji „Sprawdź promile" każdy może zamówić taksówkę w wybranym mieście z ogólnopolskiej bazy korporacji taksówkowych, dowiedzieć się o dopuszczalnym poziomie promili w różnych krajach europejskich, czy też przetestować swój refleks, grając w kapsle.
Autorem tego nowatorskiego programu jest Kompania Piwowarska, która wprowadziła komórkowy, podręczny alkomat w październiku 2008 roku.
Celem programu jest promowanie odpowiedzialnego spożywania alkoholu i ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach. Ten edukacyjny program wspomaga zarówno kierowców jak i pasażerów, którzy także są uczestnikami ruchu drogowego.
(Monika Dawiec)
tagi: kompania piwowarska ,
W październiku 2024 r. całkowita wartość sprzedaży w...
21 listopada 2024 roku w wieku 68 lat zmarł Krzysztof Pakuła...
W tym roku Polacy planują mniej kosztowne święta niż...
Obie strony czeka kilka lat przygotowań...
Sztuczna inteligencja jest coraz mocniej wykorzystywana przez...
Ankietowani wskazali pięć rzeczy, których obecnie...
Do zmian muszą się dostosować także małe przedsiębiorstwa...
Z początkiem stycznia 2025 roku Polska obejmie rotacyjną...