Handel

Grupa Mex Polska przyspiesza

Piątek, 18 lipca 2025
Tylko od stycznia do lipca 2025 roku Grupa Mex Polska otworzyła pięć nowych lokali z sześciu, realizując tym samym ponad 80 proc. rocznego planu ekspansji.
- Z dużą satysfakcją odnotowujemy kolejne otwarcie w koncepcie Pijalnia Wódki i Piwa. Pomimo dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych trzymamy się planu i z optymizmem patrzymy na drugą połowę roku. Nowe lokalizacje już teraz generują zauważalny wpływ na przychody, co potwierdza słuszność przyjętej strategii rozwoju. – powiedział Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska.

Najnowszym punktem na mapie działalności Grupy jest Pijalnia Wódki i Piwa w Zamościu, która rozpoczęła działalność w nocy z 16 na 17 lipca br. Lokal znajduje się w znakomitej lokalizacji – przy ulicy Staszica 2 – i zajmuje powierzchnię około 300 m². Od pierwszych godzin działania przyciąga fanów tego popularnego konceptu bistro.

Zamojska Pijalnia to kolejny lokal uruchomiony w sprawdzonym, cieszącym się niesłabnącą popularnością w całej Polsce koncepcie rozwijanym, zarówno przez lokale własne, jak i franczyzowe. Kultowa marka, znana z niepowtarzalnego klimatu i przystępnych cen, doskonale wpisuje się w charakter miasta oraz oczekiwania lokalnych konsumentów.

Obecnie Grupa liczy 58 lokali ulokowanych na terenie całej Polski, zbliżając się do symbolicznego progu 60 punktów. Dominującą część sieci stanowią lokale pod szyldem Pijalnia Wódki i Piwa, których funkcjonuje w kraju już 35 punktów.

Grupa kapitałowa Mex Polska nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne działania inwestycyjne. Rozbudowa sieci w największych i najbardziej dochodowych miastach w kraju, rozwój nowych konceptów oraz wzmacnianie poprzez współpracę z Glovo pozycji w segmencie delivery pozostają kluczowymi filarami strategii rozwoju Grupy.




Źródło: InnerValue
Fot: mat. prasowe





tagi: Grupa Mex Polska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,